[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

حمایت از شرکت‌های دارای اهلیت برای تولید صنعتی مسکن، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی همواره به دنبال ارائه حمایت‌های‌کلان بوده اند؛ این در حالی است که کلید بهبود وضعیت تولید مسکن در کشور، حمایت از شرکت‌های‌دارای اهلیت برای تولید صنعتی مسکن است. 
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت توجه به مقوله صنعتی‌سازی بخش مسکن، گفت: در شرایط کنونی توجه چندانی به مسئله صنعتی‌سازی ساختمان صورت نمی‌گیرد و این مسئله موجب شده که هزینه ساخت یک خانه بسیار بالا تمام شود.  نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه در شرایط کنونی کشور دارای شرکت‌های‌بسیار قدرتمند و متخصص در عرصه تولید ساختمان است، اما متأسفانه تاکنون از این ظرفیت‌های‌به خوبی استفاده نشده است. وی گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی همواره به دنبال ارائه حمایت‌های‌کلان بوده‌اند؛ این در حالی است که کلید بهبود وضعیت تولید مسکن در کشور، حمایت از شرکت‌های‌دارای اهلیت برای تولید صنعتی مسکن است.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در سال‌های‌گذشته برای اجرای پروژه‌های‌کلان از جمله پروژه مسکن مهر شرکت‌های‌پیمانکاری انتخاب شدند، اما متأسفانه در حین اجرای پروژه، برخی از این شرکت‌ها ‌نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند؛ از این رو بررسی سوابق شرکت‌ها‌ و انتخاب شرکت‌های ‌دارای اهلیت اهمیت بسیاری دارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: صنعتی‌سازی ساختمان موجب کاهش هزینه در زمان ساخت و کاهش اتلاف انرژی ‌می‌شود، البته همواره صنعتی‌سازی به معنای انبوه سازی نیست، بلکه با اتکا بر شرکت‌های‌صنعتی‌ می‌توان ساختمان‌هایی ایمن و با الگوی مصرف مناسب تولید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی