[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

خطر سقوط همچنان باقی‌ست، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتسال ایران، عصر پنجشنبه یک دیدار بسیار حساس در شیراز برگزار شد و در پایان نماینده شهرمان با یک گل مغلوب صدرنشین رقابت‌ها و مدعی شماره یک کسب عنوان قهرمانی شد.
در این بازی که از ساعت 17 در سالن شهید ابوالفتحی شیراز آغاز شد، تیم ارژن شیراز میزبان مس سونگون بود. در این مسابقه حسن عسگری، سعید بلباسی، داوود خسروی، حمید قهرمانی، سلمان عزیزی، احسان قاسم نژادیان، سجاد بندی سعدی، محمدرضا مرادیان، رضا طهماسبی اصل، محمد بیضایی نژاد، علی عرب زاده و مجتبی بذرافشان نفراتی بودند که توسط حمیدرضا کمالی در لیست 12 نفره ارژن قرار داشتند.
در سوی مقابل نیز علیرضا افضل سرمربی نامدار نارنجی پوشان این نفرات را در ترکیب قرار داده بود : علیرضا صمیمی، سعید مومنی، فرهاد فخیم، مهدی جاوید، بابک نصیری، مسلم اولادقباد، محمد شجری، علیرضا عسگری، مصطفی طیبی، میثم خیام، سالار آقاپور و توحید لطفی.
ارژن بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 4 سعید بلباسی روی پاس عالی بیضایی نژاد می‌توانست دروازه میهمان را باز کند؛ اما در حالت تک به تک، توپ را به پای علیرضا صمیمی‌ دروازه‌بان ملی‌پوش مس کوبید.
در دقیقه 9 بعد مصطفی طیبی تیر دروازه ارژن را لرزاند و در دقیقه 14 نیز مهار عالی مجتبی بذرافشان مانع فروپاشی دروازه ارژن شد. اما بالاخره در دقیقه 16 دروازه میزبان فرو ریخت و ضربه سالار آقاپور پس از برخورد به تیر افقی وارد دروازه ارژنی‌ها شد.
یک دقیقه بعد مهدی جاوید ماشین گل‌زنی مسی‌ها می‌توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند؛ اما ضربه او را مجتبی بذرافشان به خوبی مهار کرد. 
در دقیقه 19 محمد بیضایی نژاد، ستاره بی چون و چرای ارژنی‌ها در نیم فصل دوم دچار آسیب‌دیدگی شد و از زمین مسابقه بیرون رفت. سلمان عزیزی جانشین او در یک دقیقه باقی مانده عالی کار کرد و دو بار می‌توانست گل‌زنی کند که هر دو بار با واکنش‌های بی‌نقص علیرضا صمیمی ‌مواجه شد. در نهایت، نیمه اول با همان یک گل به سود میهمان به پایان رسید.
در نیمه دوم و با توجه به غیبت بیضایی نژاد، زور ارژنی‌ها به وضوح کمتر از تیم میهمان بود، اما باز هم خطرات جدی از سوی نماینده شیراز روی دروازه صدرنشین ایحاد شد. در دقیقه 26 پاس زیبای بندی سعدی، سعید بلباسی را در موقعیت خوب گل‌زنی قرار داد؛ اما ضربه او از زاویه بسته به بیرون رفت.
دو دقیقه بعد ضربه علیرضا عسگری به تیر عمودی دروازه ارژن برخورد کرد. 
در نیمه دوم، حمیدرضا کمالی به یکی از بازیکنان جوان تیمش که تاکنون کمتر به میدان رفته بود بازی داد. رضا طهماسبی از لحظه ای که به میدان آمد بسیار باروحیه و خوش‌تکنیک نشان داد. او در دقیقه 31 با پاس خوب خود علی عرب زاده را با صمیمی ‌تک به تک کرد؛ اما تعلل او باعث از دست رفتن این موقعیت طلایی شد. 
در سوی مقابل، مس سونگون هم در دقیقه 34 دوبار متوالی می‌توانست گل‌زنی کند؛ اما هر دو بار موقعیت‌های عالی این تیم از دست رفت. در دقیقه 38 هم بذرافشان در مصاف تک به تک با جاوید موفق عمل کرد و مانع گل‌زنی او شد.
در نهایت، ارژن با یک گل مغلوب صدرنشین رقابت‌ها شد و با 23 امتیاز و یک پله سقوط، در رتبه یازدهم قرار گرفت.
البته ارژنی‌ها خوش شانس بودند که آذرخش بندرعباس جدی ترین رقیب آنها در خانه با سه گل مغلوب شهروند ساری شد و در امتیاز 20 باقی ماند. ضمن اینکه تیم رده آخری شاهین کرمانشاه هم که تا دقایق پایانی از فرش آرا پیش بود، در نهایت پیروزی را از دست داد و به تساوی پرگل پرگل قناعت کرد. بنابراین اختلاف سه امتیازی ارژن با منطقه سقوط حفظ شد که حاشیه امنیت نسبتاً خوبی به شمار می‌رود.
ارژن در هفته بیست و پنجم (ماقبل پایانی) روز سه شنبه در اصفهان میهمان‌ هایپر شاهین‌شهر است و در صورت کسب سه امتیاز، می‌تواند بقای خود را قبل از بازی پایانی قطعی کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی