[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

حوزه مشاوران به بخش خصوصی واگذار‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از آمادگی این سازمان برای واگذاری برخی وظایف و خدمات حوزه مشاوران و پیمانکاران به بخش خصوصی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دکتر نوروزی که در جلسه‌ای‌ که به منظور مبادله هشتمین تفاهم‌نامه همکاری این سازمان با انجمن‌های‌فنی تخصصی در حوزه نظام فنی و اجرایی با انجمن مهندسان مشاور استان تشکیل شده بود، سخن ‌می‌گفت. با اشاره به اقدام جنایتکارانه آمریکای پلید در به شهادت رساندن سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: این حادثه، حقیقتاً مصیبت سنگینی برای ایران اسلامی و جهان اسلام است؛ اما نکته بارز این حادثه، انتصاب بلافاصله سردار قاآنی به عنوان فرمانده جدید سپاه قدس از سوی مقام معظم رهبری بود که نشان داد با آسمانی شدن روح پاک حاج قاسم سلیمانی و فقدان این قهرمان ملی، در ایران عزیز مردان بزرگ مانند سردار سلیمانی زیاد داریم تا مانع از آسیب دیدن نظام از سوی دشمنان شوند. دکتر حسن نوروزی در بخش دیگری از سخنانش، انجمن‌ها ‌را کارخانه‌های ‌اعتمادسازی که بذر امید را در جامعه پرورش‌ می‌دهند دانست و گفت: در دنیای امروزی، نظام برنامه‌ریزی‌ها ‌از نوع مشارکتی است و‌ می‌بایست مردم را که از ذی‌نفعان تدوین برنامه‌ها ‌می‌باشند در امور مختلف سهیم کرد.
وی در عین حال افزود: تشکل‌ها‌، انجمن‌ها‌ و متخصصان اگر احساس کنند که جامعه به آن‌ها‌ برای کمک به مجموعه دولت بها‌ می‌دهند، اعتمادشان بیشتر خواهد شد؛ بنابراین‌ می‌بایست از انجمن‌ها‌ در حوزه‌های‌ مختلف حمایت جدی صورت بگیرد تا آن‌ها ‌نیز انگیزه کافی برای همراهی با دولت را داشته‌باشند.
دکتر نوروزی، رویکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس را تقویت انجمن‌ها‌ برای همفکری و استفاده از تجارب آنها برای توسعه و عمران استان فارس و کشور دانست و از آمادگی این سازمان برای واگذاری برخی وظایف و خدمات حوزه مشاوران و پیمانکاران به بخش خصوصی خبر داد. 
به گفته وی استفاده از ظرفیت انجمن مهندسان مشاور استان در همکاری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس جهت واگذاری پروژه‌های‌عمرانی استان، صادرات خدمات فنی مهندسی و کمک به تحقق برنامه‌های‌توسعه استان از دیگر موضوعاتی است که در چارچوب تفاهم‌نامه مدنظر‌ می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی