[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

ما قصد جنگ نداریم، روزنامه شیراز نوین

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اسرائیل فکر نکند که خودش را پنهان کرده؛ زیرا انگشت ایران به سمت اسرائیل نیز نشانه رفته است. به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: ترامپ عرضه جنگ ندارد؛ تاریخ ثابت کرده است که او از اول عرضه ورود به جنگ را ندارد.
وی خاطرنشان کرد: دیشب سردار قاسم سلیمانی از سوریه وارد بغداد شدند و بعد از نشستن هواپیما، سوار بر ماشین شدند و از دژبانی عبور کردند و بعد از آن پهپادهای آمریکایی ایشان را به شهادت رساندند لذا امکان اینکه اسرائیل اطلاعات را از سوریه گرفته باشد وجود دارد لذا این توطئه‌ آمریکایی-اسرائیلی است.
وی ادامه داد: اسرائیل فکر نکند که خودش را پنهان کرده؛ زیرا انگشت ایران به سمت اسرائیل نیز نشانه رفته است.
رضایی افزود: آمریکا به دنبال جبران شکست‌های پی‌درپی خود است به طوری که ترامپ برای انتخابات نیاز به قهرمان‌سازی داشت و احساس می‌کرد آبروریزی بزرگی برایش در کنگره و سنا حاصل شده لذا باید خود را از این مهلکه نجات دهد، از سوی دیگر ممکن است اسرائیل و عربستان وی را تحت فشار قرار داده باشند.
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آمریکا دست به انتحار سیاسی و نظامی زده است؛ آن‌ها ریسک بزرگی کردند به طوری که در شرایط عادی ترامپ با برنامه حساب شده دست به این کار نزده و تیری در تاریکی شلیک کرده است، از امروز ترامپ متوجه می‌شود که چه کار خطرناکی را انجام داده، زیرا در ایران قیامی بزرگ اتفاق افتاده است.
رضایی گفت: قاسم سلیمانی فرزند ایران بود و هیچ شهر و روستایی در ایران نیست که امروز مراسم عزا نگرفته باشد.
وی گفت: شاید آن‌ها فکر می‌کردند که به دلایل حوادث اخیری که در عراق، ایران و لبنان صورت گرفت الان بهترین فرصت است، ولی همه چیز برعکس شده و یک همبستگی و قیامی در ایران و عراق اتفاق افتاده است.
رضایی با اشاره به اینکه عراقی‌ها می‌گویند اجازه دهیم که جنازه قاسم سلیمانی بماند تا در این کشور تشییع جنازه صورت بگیرد، گفت: آن‌ها می‌خواستند تا در کربلا، نجف و بغداد تشییع جنازه انجام شود لذا یک شور و هیجان عظیمی در جهان و ایران اتفاق افتاده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: ترامپ دست به کار بسیار بزرگی زده آن هم بدون اینکه کنگره و بسیاری از مقامات دیگر را آگاه کرده باشد ؛ معمولاً رؤسای جمهور آمریکا وقتی می‌خواهند چنین اقداماتی را انجام دهند کنگره را توجیه می‌کنند یا اینکه سعی می‌کنند بین دو حزب توافق به وجود آورند، تا به نوعی هم‌صدایی ایجاد شود.
وی در مورد پاسخ ایران اسلامی به آمریکایی‌ها ‌و انتقام سخت گفت: انتقام ما سخت خواهد بود، ما به دو دلیل انشا‌الله پاسخ قاطعی خواهیم داد. اولاً طبق اصول منشور سازمان ملل که ما حق دفاع از خودمان را داریم. دوم اینکه هر ملتی که کوتاه بیاید، سرنوشت تلخی خواهد داشت. ملت ما که برای صلح و عدالت در جهان قیام کرده حتماً به فضل پروردگار انتقام‌می‌گیریم. البته اقدامات نظامی اصول و قواعدی دارد. ما از دیشب تمام پایگاه‌ها ‌و ناوهای آمریکا را زیر نظر گرفته‌ایم. ما قصد جنگ نداریم و آقای ترامپ هم مرد جنگ نیست. 
این قول را قاطعانه به مردم‌می‌دهیم که انتقام ما بسیار سخت و فراموش ناشدنی خواهد بود و کاری خواهیم کرد که آمریکایی‌ها ‌و دیگران دیگر دست به این اقدامات نزنند. ما بر سر قولمان هستیم. مردم حوصله کنند و دست قدرتمند فرزندانشان را ببینند. ما هیچ محدودیتی در عملیات نداریم و ‌می‌خواهیم کنترل در اختیار خودمان باشد. این کار پیچیده از عهده نیروهای ما بر‌می‌آید.
این فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در مورد مواضع کشورهای خارجی گفت: برخی کشورهای مثل چین و روسیه به شدت محکوم کردند. فرانسه و آلمان بدون اینکه به روی خودشان بیاورند پیام‌هایی داده‌اند و احساس ‌می‌شود که فعلاً ‌می‌ترسند. مطمئن هستم که در درون کشورشان علیه ترامپ حرف دارند و در آینده اعتراضاتشان را مطرح‌ می‌کنند. امروز برخی مقامات سازمان ملل هم استفاده از پهپادها را محکوم کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی