[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

آمریکا مسئول عواقب به شهادت رساندن سردار سلیمانی است، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان با تروریستی خواندن اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، رژیم آمریکا را مسئول عواقب و پیامدهای آن خواند و تأکید کرد حضور و دخالت نیروهای خارجی و فرامنطقه‌ای باعث بی‌ثباتی، ناامنی و افزایش تنش در منطقه است.
به گزارش ایسنا، محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل‌ثانی وزیر امور‌خارجه قطر که ساعتی قبل وارد تهران شده است با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمد‌جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه و مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای‌ و بین‌المللی بویژه شرایط جدید در عراق و ترور سردار حاج قاسم سلیمانی گفتگو و تبادل نظر شد. وزیر امورخارجه قطر شرایط تنش‌زای جاری در منطقه پس از تحولات روز گذشته را حساس و نگران کننده توصیف کرد و اظهار داشت: باید راه حلی مسالمت‌آمیز برای کاهش این تنش‌ها‌ و بازگشت آرامش به منطقه پیدا کرد. محمدجواد ظریف نیز با تروریستی خواندن اقدام نظامیان آمریکایی در به شهادت رساندن سردار سلیمانی رژیم آمریکا را مسئول عواقب و پیامدهای آن خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان تنش در منطقه نیست و حضور و دخالت نیروهای خارجی و فرامنطقه‌ای ‌باعث بی‌ثباتی، ناامنی و افزایش تنش در منطقه حساس ماست. طرفین همچنین روابط دو جانبه در همه حوزه‌ها ‌را خیلی خوب توصیف و بر گسترش و تعمیق آن تأکید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی