[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

شهدا احساس تکلیف را در دل‌ها زنده ‌می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

مراسم بزرگداشت شهادت سردار رشید اسلام و ایران، سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» با حضور سرپرست، معاونان، استادان، مدیران ارشد و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست دانشگاه ضایعه شهادت سپهبد «قاسم‌سلیمانی» سردار شهید اسلام را به کارکنان و جامعه دانشگاهی، به ویژه مقام معظم رهبری تبریک و تسلیت گفت. دکتر «مهرزاد لطفی» مظلومانه زیستن، همیشه در صحنه عمل و جبهه‌های‌حق علیه باطل بودن، تلاش برای تأمین امنیت جامعه اسلامی و رفاه و آسایش ملت ایران را از ویژگی‌های‌این سرباز شهید اسلام برشمرد و گفت: او عُمر شریف و پُر برکت خود را برای اسلام و در راه مملکت و مردم صرف کرد.
او فقدان و ضایعه سنگین شهادت شهید سلیمانی را برای اسلام و مردم کشورمان بسیار سنگین دانست و تأکید کرد: به تبعیت از مقام معظم رهبری و مجاهدان هم‌رزم این سردار شهید، جامعه دانشگاهی نیز برای ادامه دادن راه شهید و شهادت اعلام آمادگی کرده و ثابت‌ می‌کند راهی را جز راه حق نمی‌خواهد. 
حجت الاسلام والمسلمین «علیرضا حدائق شیرازی» نیز در این مراسم، یاد و خاطره امام راحل (ره) و تمامی شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم را گرامی داشت و گفت: با شهادت شهید «ابومهدی المهندس» و سردار شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» احساس تکلیف زنده و دل‌ها‌به هم نزدیک شد، زیرا رفتن شهید ایجاد تحول عظیمی در جامعه‌می‌کند. 
او با بیان اینکه ما امنیت کشور و جامعه اسلامی‌مان را مدیون شهدا هستیم، اضافه کرد: آنان جان را بر‌کف گرفتند تا ما خوابی آرام و آسایشی توأم با آرامش داشته‌باشیم. حجت‌الاسلام والمسلمین حدائق شیرازی با تأکید بر وظایف مدیران و مسئولان در قبال اسلام، جامعه و مردم، عنوان کرد: بالاتر از شهادت افتخاری وجود ندارد.
او با اشاره به سه نکته اساسی و اصلی در مورد آیات سوره آل‌عمران پیرامون موضوع شهید و شهادت در راه خدا توضیح داد: نخستین نکته این است که شهدا زنده هستند و رفتن شهدا قلب‌ها ‌را به یکدیگر نزدیک و وحدت را در جامعه افزایش‌ می‌دهد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین حدائق شیرازی خطاب به مسئولان، پزشکان، استادان و کارکنان درباره نکته دوم گفت: باید کارها و اقداماتمان در راه خدا و «فی‌سبیل‌الله» باشد و همه برای امنیت جامعه اسلامی تلاش کنند. او تأکید کرد: باید مدیران تلاش کنند که حوزه و دانشگاه رنگ «فی‌سبیل الله» به خود بگیرد تا نتیجه آن ماندگاری شود.
شیخ حدائق شیرازی درباره نکته سوم آیات سوره آل‌عمران پیرامون موضوع شهید و شهادت در راه خدا ادامه داد: شهدا بالاترین و والاترین مقام را نزد پروردگار خود دارند و آنان که نزد پرودگار خود رزق و روزی‌ می‌گیرند، بهترین جایگاه بهشت را دارا هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی