[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

اتصال صنایع غرب فارس به خوزستان، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به استقبال بی‌سابقه متقاضیان و تکمیل ظرفیت واگذاری درناحیه صنعتی  چنار شاهیجان گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها‌ دراین ناحیه صنعتی در اولویت طرح‌های‌ عمرانی این شرکت قرارگرفت و با تخصیص اعتبار، روند اجرایی آن شتاب گرفته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌صنعتی  فارس، احد فتوحی پس از بازدید از روند عملیات اجرایی طرح‌های‌عمرانی و زیرساختی در ناحیه صنعتی چنارشاهیجان کازرون در جلسه با فرماندار کوه‌چنار  افزود: سال گذشته با اعمال مشوق‌های‌ویژه سرمایه‌گذاری تمامی  اراضی این ناحیه صنعتی به سرمایه‌گذاران واگذار و هم اینک کار توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها‌با سرعت  در حال اجرا است.
وی گفت: با واگذاری زمین در این ناحیه صنعتی 28 سرمایه‌گذار نسبت به انعقاد قرارداد با این شرکت به منظور دریافت زمین اقدام کرده‌اند وکه از این تعدادیک واحد با اشتغال10نفر درمرحله بهره‌برداری دو واحد دیگر نیز درمرحله پایان ساخت وساز و سایر واحد‌ها ‌نیز در مرحله ساخت و ساز هستند.
وی با بیان اینکه در قالب این قرارداد‌ها بیش از   11هکتارزمین صنعتی  به متقاضیان واگذار شده است، افزود: با توجه به میزان استقبال  متقاضیان، به دنبال اجرای طرح توسعه در این ناحیه صنعتی هستیم.  مدیرعامل  شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در ادامه با اشاره به اجرای طرح جاده دسترسی این ناحیه صنعتی به طول 1کیلومتر گفت: عملیات اجرایی با اعتباری افزون بر 1میلیارد و 130میلیون ریال با پیشرفت فیزیکی مناسب انجام است و بزودی به بهره‌برداری خواهد رسید. فتوحی تصریح کرد: تاکنون طرح‌هایی نظیر شبکه داخلی برق، خط انتقال موقت برق،حفرو تجهیز و خط انتقال چاه آب و نیز زیرسازی این ناحیه صنعتی اجرا شده است. طرح شبکه داخلی آب نیز با اعتبار 1میلیارد و 400میلیون ریال تا دوماه آینده به بهره‌برداری‌ می‌رسد.
وی  افزود: با توجه به واگذاری کامل شهرک به متقاضیان، امور توسعه وتکمیل زیرساخت‌ها‌ با سرعت درحال انجام است. فتوحی همچنین از اجرای خط انتقال اختصاصی برق در این ناحیه صنعتی خبرداد وگفت: این طرح با هدف تأمین پایدار برق این ناحیه صنعتی تأمین اعتبار شده و در هفته‌های‌آینده پیمانکار آن انتخاب خواهدشد.
وی همچنین بر احداث پل جدید در جاده دسترس شهرک صنعتی تأکید کرد و گفت که عملیات اجرایی این طرح نیز در دستورکار قرار می‌گیرد.
وی هدف از ایجاد شهرک صنعتی چنارشاهیجان را فراهم کردن زیرساخت مناسب برای استقرار واحدهای صنعتی و توسعه و اشتغال در این منطقه اعلام کرد و گفت: این ناحیه صنعتی با توجه به قرارگیری در امتداد محور غرب استان فارس به خوزستان از موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است. در این جلسه فرماندارکوه‌چنار نیز ایجاد این ناحیه صنعتی را مهم‌ترین بستر رونق تولید و ایجاد اشتغال پایداراعلام کرد و گفت: بیش از 80درصد از مسیر توسعه صنعتی شهرستان در بستر این ناحیه صنعتی محقق خواهد شد. 
علی علی‌زاده با تأکید بر توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها‌ در این ناحیه صنعتی بر اجرای طرح توسعه این ناحیه صنعتی نیز تأکیدکرد وگفت: با توجه به تقاضای سرمایه‌گذاران جدید برای حضور در این ناحیه صنعتی و نیزتکمیل ظرفیت واگذاری زمین، ضرورت اجرای طرح توسعه بیش از پیش احساس‌ می‌شود و در این زمینه دستگاه‌های‌اجرایی شهرستان نیز حمایت خواهندکرد.
ناحیه صنعتی چنارشاهیجان با ۲۰ هکتار مساحت ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۳۵۰ نفر راخواهد داشت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی