[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

نقشه راه شهر هوشمند با استانداردهای سازمان پدافند غیرعامل هماهنگ می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون هوشمند‌سازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: برای رسیدن به شهر هوشمند، حوزه‌هایی مانند امنیت هوشمند، اقتصاد هوشمند، انرژی و سودمندی هوشمند، حمل و نقل و جابه‌جایی هوشمند، از دیدگاه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بررسی و هماهنگ می‌شوند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با بیان این‌که رشد روز افزون شهرنشینی، پیامدهای گوناگونی در زندگی روزمره شهروندان دارد، گفت: توجه به هوشمندسازی شهرها، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران است که این موضوع در عصری که آن را عصر تکنولوژی نام نهاده‌اند، امری ضروری و غیرقابل انکار است. 
دودمان با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون هوشمند‌سازی و فناوری اطلاعات گفت: این جلسه با هدف بررسی اهمیت و ضرورت ایجاد دیتا سنتر شهرداری (مرکز نگهداری اطلاعات) و با حضور مدیرعامل سازمان پدافند غیر عامل استان و مدیران و کارشناسان مرتبط در شهرداری شیراز برگزار شد.
وی افزود: با توجه به ضرورت وجود دیتا سنتر شهرداری شیراز، سازمان فاوا مکلف شد تا نسبت به ایجادساز و کار مناسب جهت اجرای دیتا سنتر شهر شیراز اقدام کرده و برای این امر در بودجه پیش‌بینی‎های لازم انجام شود.
رئیس کمیسیون هوشمند‌سازی و فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز ادامه داد: در این جلسه مقرر شد که نماینده پدافند غیرعامل، تعریف جامعی از ادبیات، اهداف، استانداردها، مأموریت‌ها و تأثیرگذاری سازمان‌های مربوطه استانی و ملی در زمینه پدافند غیر عامل در شورا ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی