[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۶
  • دوره جدید

توجه به ایجاد شهرک داروی بیضا ضروری است، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس از آغاز اجرای طرح‌های‌عمرانی و زیرساخت ساختی با هدف آماده سازی شهرک صنعتی دارویی در شهرستان بیضا خبرداد وگفت: تا پایان امسال مراحل نقشه برداری، تسطیح اراضی و زیرسازی انجام ‌می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس احد فتوحی در سفر به شهرستان بیضا در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌های‌صنعتی این شهرستان که باحضور نماینده مردم شهرستان‌های‌سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و مسئولان شهرستان برگزارشد، گفت: زیرساخت‌های‌این شهرک صنعتی در فاز اول در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار ایجاد خواهد شد که در فازهای توسعه مساحت آن به بیش از ۴۰۰ هکتار خواهد رسید. وی فارس در این جلسه برلزوم تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های‌اجرایی بمنظور اجرای زیرساخت‌ها ‌در این شهرک صنعتی تأکیدکرد.
فتوحی افزود: این شهرک صنعتی از مصوبات هیئت دولت است  که در آن بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر خواهند شد که پیش‌بینی ‌می‌شود در این واحدها برای افزون بر 5 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود.
وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ایجاد این شهرک صنعتی، استقرار صنایع مرتبط با دارویی و تجهیزات پزشکی و نیز فراوری گیاهان دارویی است، گفت: در برخی از زون‌های‌ این شهرک نیز بر اساس  ضوابط استقرار واحدهای صنعتی، سایر صنایع مستقر خواهند شد.
فتوحی اضافه کرد: تاکنون بیش از 20سرمایه‌گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرک صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند.
فتوحی در ادامه با بیان اینکه این شهرک صنعتی، سومین شهرک صنعتی شهرستان بیضا  است، گفت: با توجه به تکمیل بودن شهرک صنعتی ملوسجان و ناحیه تل بیضا، ایجاد این شهرک صنعتی در دستور کار قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های ‌صنعتی فارس همچنین در بازدیداز شهرک صنعتی ملوسجان در بیضا افزود: شهرک صنعتی ملوسجان از شهرک‌های‌صنعتی تقاضامحور استان است و به دلیل واگذاری اغلب اراضی این شهرک صنعتی کار توسعه شهرک در دستورکار است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال اراضی قابل واگذاری این شهرک را افزایش و به مرحله واگذاری برسانیم. فتوحی در ادامه زیرساخت‌های‌ شهرک صنعتی ملوسجان را مناسب ارزیابی کرد وگفت: این شهرک دارای تمامی زیرساخت‌های ‌سرمایه‌گذاری است و واحد‌های ‌برجسته‌ای ‌در آن استقراردارند. مدیر‌عامل شرکت شهرک‌های ‌صنعتی فارس همچنین بر پیگیری مسائل و مشکلات واحد‌های‌صنعتی مستقر دراین شهرک صنعتی تأکید کرد. فتوحی  افزود: شهرک صنعتی ملوسجان  با مساحت 337 هکتار از شهرک‌های مهم  صنعتی در فارس است که دارای تمام امکانات زیربنایی و خدماتی است و 95درصد از اراضی آن به صنعتگران واگذار شده است.
وی تصریح کرد: از 63قرارداد منعقد شده در این شهرک صنعتی 37واحد صنعتی با اشتغالزایی حدود  800نفر در مرحله بهره‌برداری است. وی اضافه کرد: تاپایان سال نیز 5واحد صنعتی دیگر به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی رفع مشکلات واحد‌های‌صنعتی تأکید کردو گفت: امروز حفظ اشتغال و تولید از مهم‌ترین برنامه‌های‌دولت است. فتوحی همچنین  در بازدید از ناحیه صنعتی تل بیضا برفعال کردن واحد‌های ‌راکد تأکید کرد وگفت: در این زمینه به دنبال سرمایه‌گذار جدید هستیم تا این واحد‌ها از جانشینی بانک خارج شوند.
وی همچنین از تخصیص اعتبار به‌منظور اجرای برخی طرح‌های‌عمرانی در این ناحیه صنعتی خبرداد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی