[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

جایگاه‌های عرضه سوخت زیر ذره‌بین هستند ، روزنامه شیراز نوین

در جلسه بررسی آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از کیفیت و نحوه توزیع سوخت در جایگاه‌های سطح استان و شهر شیراز با محوریت موضوع کیفیت و نحوه توزیع سوخت یورو 4 بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس، جلسه بررسی آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از کیفیت و نحوه توزیع سوخت در جایگاه‌های سطح استان و شهر شیراز با محوریت موضوع کیفیت و نحوه توزیع سوخت یورو 4 با حضور نمایندگان شرکت پخش فرآورده‌های‌نفتی فارس، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و پالایشگاه شیراز  در اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس برگزار گردید. تاجگردون؛ معاون نظارت و پایش اداره کل، در خصوص کیفیت سوخت و نحوه حمل و توزیع آن در جایگاه‌های سطح استان و ضرورت توجه به آلودگی‌های ناشی از سوخت‌های بی‌کیفیت و تأثیر نامطلوب آن بر‌سلامت محیط‌زیست و شهروندان توضیحاتی ارائه دادند.
وی افزود: نتایج سنجش پارامترهای آلاینده بر روی نمونه‌های‌برداشت شده از تعدادی جایگاه‌ها است. به اظهار وی بالا بودن نتایج فاکتورهایی نظیر گوگرد و بنزن حاکی از بی‌کیفیت بودن برخی سوخت‌های توزیعی بوده و بالطبع بر کیفیت آلودگی هوای شهرها بی‌تأثیر نخواهد بود.
همچنین موضوع اختلاط بنزین و گازوئیل یورو 4 با بنزین و گازوئیل یورو 2 در کامیون‌ها و جایگاه‌ها ‌مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقررگردید  اعضاء شرکت‌کننده در این جلسه راهکارهای لازم جهت کاهش اختلاط سوخت یورو 4 با سوخت معمولی را در فرایند حمل و توزیع  بررسی و در کارگروه هوای پاک استان ارائه نموده تا تصمیمات لازم اخذ گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی