[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

کاربرد نقاط ضعف ، روزنامه شیراز نوین

گاه در زندگی ناامید‌می‌شویم و توانایی ادامه دادن را از دست‌ می‌دهیم و برای خود آرزوی مرگ‌ می‌کنیم. اما باید به این نکته توجه کنیم که زندگی و سلامت، با ارزش‌ترین هدیه است با ورزش زیباتر ‌می‌شود.
سلامتی با ورزش افزایش ‌می‌یابد و زندگی نیاز به زنگ تفریح دارد و ورزش ‌می‌تواند بهترین زنگ تفریح برای زندگی‌مان باشد.
هیچ موفقیتی یک‌باره به دست نمی‌آید
یکی از دلایلی که احساس یأس و ناامیدی‌می‌کنیم به دلیل صبور نبودن است و فکر‌می‌کنیم بعد از یک ماه بدنسازی باید بدنی زیبا داشته‌باشیم که به محض ورود به باشگاه همه مجذوب شوند و یا اینکه با دو‌ماه تمرین در رشته بوکس قهرمان ملی شویم.
گاه مسابقه ورزشکاری را در تلویزیون ‌می‌بینیم و به خود‌ می‌گوییم تا به حال این ورزشکار را ندیده بودم و حتی در موردش نشنیده بودم بنابرین با آشنا و پارتی و یک‌شبه به اینجا رسیده است؛ در صورتی که باید بدانیم هیچ موفقیتی به یک‌باره به دست نمی‌آید و باید مدت زمانی بگذرد تا ورزشکار از لحاظ ذهن و جسم به میزان آمادگی‌ایی ‌برسد که به توانایی شرکت در مسابقات دست پیدا کند.
 احساس یاس 
مغز در جستجوی خوشی است و زمانی که احساس کند به خوشی نمی‌رسد احساس یأس ما را فرا‌می‌گیرد.
زمانی که احساس یأس کردیم سعی کنیم چیزی را بیاموزیم که ما را به هیجان بیاورد، با این روش از مغز‌ می‌خواهیم راه به دست آوردن خوشی را به ما نشان دهد.
یکی از بهترین و با هیجان‌ترین آموزش‌ها‌، یاد گرفتن تکنیک‌ها‌ و تاکتیک‌های ‌رشته‌های‌ ورزشی مورد علاقه‌مان است.
احساس یأس و ناامیدی به آن اندازه که فکر‌می‌کنیم بد نیست و باید با خود مرور کنیم: تنها با احساس ناراحتی است که فرد مسیر خود را تغییر‌می‌دهد، اما به این شرط که این احساس آن‌قدر قوی نباشد که فرد را محافظه‌کار سازد و از به دست آوردن نعمات زندگی دور کند.
اگر در مسابقه‌ای ‌مغلوب شدیم، اگر از اضافه یا کمبود وزن خود ناراضی هستیم و ... باید وجود احساسات ناخوشایند را بپذیریم.
احساسات ناخوشایند بخشی از زندگی هستند و در جای خود‌ می‌توانند سودمند و مفید باشند، اما نباید اسیر دام آنها بشویم و در احساسات غوطه‌ور شویم .
انسان‌ها ‌زمانی که موفق‌ می‌شوند مهمانی ‌می‌گیرند و زمانی که شکست‌ می‌خورند به فکر فرو‌ می‌روند. پس باید این نکته را بدانیم که کسی که بارها به فکر فرو ‌می‌رود موفقیت‌ها‌ را به چنگ خواهد آورد، پس شکست وجود ندارد.
اگر وزنمان کاهش نمی‌یابد و اگر در مسابقه‌ای‌ مغلوب ‌می‌شویم،  شاید در ظاهر شکست خورده‌ایم اما در واقع به فکر فرو ‌می‌رویم و باید به دید تجربه به آن نگاه کنیم و تلاش کنیم راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کنیم، برای مثال در ورزش تکواندو در هر مسابقه ضربه پای حریف به سرمان اصابت‌ می‌کند و این نقطه‌ضعف ما است و باعث شکست‌مان در مسابقه ‌می‌شود، بنابراین پس از شکست باید به فکر فرو برویم و جستجو کنیم که چگونه این نقطه‌ضعف را از بین ببریم و حتی به نقطه قوت‌مان تبدیل کنیم.
با تفکر، تأمل، تمرین و صبر ‌می‌توانیم نقاط‌ضعفمان را به نقاط قوت تبدیل کنیم و یک قدم به پیروزی نزدیک‌تر شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی