[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

ولایتی: عامل اصلی اتحاد ایران و روسیه، سردار سلیمانی بود، روزنامه شیراز نوین

علی‌اکبر ولایتی در مراسم یادبود سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار پرافتخار اسلام و ایران اظهار کرد: بنده از ۱۰ سال پیش در خدمت سردار سلیمانی افتخار داشتم که دو نهاد را در جهان اسلام با نام مجمع بیداری اسلامی و مجمع محبین اهل‌بیت(ع) تأسیس کنیم.
به گزارش ایسنا، وی در این مراسمی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، افزود: کارهای مهمی در این راستا صورت گرفت و از چند سال پیش دبیرخانه بیداری اسلامی تشکیل شد و کشورهای مختلف از سراسر جهان به کمک ما آمدند و سردار سلیمانی ستون فقرات مجمع بیداری اسلامی و مجمع محبین اهل‌بیت(ع) بود. رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: محور مقاومت در حوادث یمن، عراق و سوریه، شهید قاسم سلیمانی است. اگر رشادت‌های‌ایشان نبود بغداد در دست داعش و دمشق در دست افراطی‌های سلفی بود.
مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری عنوان کرد: حادثه کرکوک و جدایی آن از عراق که مطرح شد، همه نگران بودند که چه خواهد شد، اما تدبیر شهیر سلیمانی موجب شد که کرکوک به عراق ملحق شود. وی نزدیک‌ترین رابطه را با رئیس‌جمهور روسیه داشت و عامل اصلی اتحاد ایران و روسیه، سردار سلیمانی بود و اگر روزی کتاب سردار سلیمانی را بنویسند، کتاب او اعجاب‌آور و آموزنده‌ خواهد بود. دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها کار احمقانه‌ای کردند که وی را به شهادت رساندند و آنان باید منطقه را ترک کنند و تجربه نشان داده  که آنان در مقابل طراحی‌های ایران و جبهه مقاومت همیشه شکست خورده‌اند.
وی افزود: مانور مشترک ایران، روسیه و چین نقطه عطفی بود که در مقابل‌ حرکت‌های آمریکایی‌ها در منطقه قرار داشت و علی‌رغم رجزخوانی رئیس‌جمهور نادان آمریکا، ایران طوری عمل خواهد کرد که آمریکا پشیمان شود و اگر آمریکا، منطقه را ترک نکند، ویتنامی دیگر برای او رقم خواهد خورد.  ولایتی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما هم مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که اگر ایران به آمریکایی‌ها حمله کند ۵۲ نقطه ایران را می‌زنیم، موضع شما چیست، اظهار کرد: مردم ایران نشان داده‌اند که در طول تاریخ هر متجاوزی را بر سر جایش خواهند نشاند و هر متجاوزی که جرأت این کار را پیدا کند را پشیمان خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی