[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

گزینش‌گران از میان شایسته‌ترین افراد انتخاب شوند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در مراسم سالروز گزینش، با بیان اینکه وظایف گزینش خطیر است، عنوان کرد: انجام صحیح این وظایف نیازمند چارچوب‌هایی است که در قانون آیین‌نامه‌ها ‌ذکر شده است.
وی ادامه داد: شاخص‌هایی بیش از چارچوب‌های‌رسمی نیز در امر گزینش اهمیت دارد.
استاندار فارس با بیان اینکه گزینش نوعی قضاوت کردن است، اظهار کرد: کسی که راجع به دیگران قضاوت‌ می‌کند باید فردی عادل، متعهد و خودساخته باشد و به انسانیت احترام بگذارد و شاخص‌های‌مناسب انسانی در شخصیت او رشد کرده باشد.
وی با اشاره به اینکه بعضی شاخص‌هایی که یک گزینش‌گر باید داشته‌باشد قابل رؤیت است و بعضی پنهان در اذهان، خاطرنشان کرد: انسان موجودی پیچیده و چند بُعدی و مرکب است که ممکن است آنچه نشان ‌می‌دهد با واقعیت او متفاوت باشد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه  در یک ارزیابی ظاهری گزینش‌گر باید از هر نظر جذاب باشد، اظهار کرد: گزینش‌گران باید خوش‌پوش‌ترین، خوش گفتار و رفتارترین افراد سازمان بوده واز میان افرادی انتخاب شوند که معتمد سایر افراد و کارکنان باشد 
نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: گزینش‌گر علاوه بر اینکه به مباحث اعتقادی و دینی توجه‌ می‌کند باید تخصص‌هایی در قالب روانشناسی، جامعه‌شناسی، علوم اجتماعی و... نیز داشته‌باشد تا بتواند بر این مبنا اثرگذار بوده  و افرادی را برگزیند که در آینده سازمان تأثیر مثبت داشته‌باشند.
استاندار فارس نیروی انسانی را اصلی‌ترین سرمایه هر سازمان دانست و افزود: انتخاب افراد شایسته، متعهد و متخصص برای ورود به یک سازمان بالندگی و رشد آن در آینده را تضمین‌می‌کند و زمینه‌ساز ارائه خدمات ارزنده به مردم‌ می‌شود. 
وی به فراز و فرودها و مسائل و مشکلاتی که در امر گزینش ایجاد ‌می‌شود اشاره کرد  و گفت: همه گزینش‌گران تلاشگر باید پیش از هر چیز اجر خود را از درگاه خداوند طلب کنند.
دکتر رحیمی با بیان اینکه رفاه معیشتی و سایر نیازمندی‌های‌کارکنان گزینش از اهمیت برخوردار است، بر توجه مسئولان امر به این موضوع تأکید کرد و افزود: البته باید توجه داشته‌باشیم که هیچ سالی در 41 سال گذشته به سختی امسال نبوده و فشارها و تنگناهای موجود به ویژه در حوزه اقتصادی باید مورد توجه باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی