[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

آموزش‌های مهارتی ایجاد کننده فرصت‌های‌شغلی است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در حاشیه بازدید از مرکز برق و انرژی آموزش فنی و حرفه‌ای شیراز با تأکید بر اهمیت توسعه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای در اشتغال‌زایی، عنوان کرد: در این مرکز دوره‌های آموزشی رشته‌های مختلفی همچون برق صنعتی و انرژی خورشیدی برگزار می‌شود.
قاسم‌پور بیان کرد: ظرفیت این مرکز باید با اطلاع‌رسانی مناسب در جهت ایجاد فرصت‌های‌شغلی برای جوانان به کار گرفته شود.
وی  هزینه کردن در راستای توسعه آموزش‌های‌فنی و حرفه‌ای را سرمایه‌گذاری قلمداد کرد و افزود: کشورهای توسعه یافته نیز در این مسیر حرکت کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که مهارت‌آموزی گام مهمی در راه توسعه است. معاون استاندار فارس با تأکید بر اینکه تعامل ادارات و دستگاه‌ها‌ باید تقویت شود، خاطرنشان کرد:  بی‌تردید این تعامل مثبت و بهره‌گیری از پتانسیل‌ها‌ و توانایی‌های ‌هر اداره از سوی سایر ادارات سبب تقویت عملکرد آنها خواهد شد.
وی همچنین از دستگاه‌های اجرایی خواست روابط خود با بخش خصوصی، صنعت و دانشگاه را بیش از گذشته گسترش دهند و با همراهی و همدلی در راستای توسعه، ارتقا و پیشرفت استان گام بردارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس پس از این بازدید در جلسه گروه کاری آموزش استان حضور یافت و در این جلسه نیز بر لزوم همکاری همه دستگاه‌های اجرایی برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید کرد.
وی با بیان اینکه دایره اثرگذاری و ارتباط آموزش و پرورش بسیار وسیع است، اظهار کرد: بی‌شک آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند در اجرای این سند موفق باشد و همکاری سایر دستگاه‌ها‌در این زمینه لازم است. قاسم‌پور اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را گامی زیرساختی و فرهنگی توصیف کرد و گفت: باید همه ظرفیت‌های ‌استان در جهت تحقق این سند به کار گرفته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی