[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

اسنپ سوخت‌رسان راه‌‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس با تأکید اینکه هیچگونه کمبود بنزینی در سطح استان نداریم، گفت: با هماهنگی انجام شده با سرمایه‌گذاران، شرکت فرآورده‌های پخش نفتی توزیع سوخت پاک (سوخت ملی) را در اولویت قرار داده است.
امیر بنی‌کریمی یکشنبه ١٥ دی در یک کنفرانس خبری پیرامون سوخت CNG گفت: طی یک‌ماه‌و‌نیم گذشته پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت شاهد کاهش مصرف این سوخت در استان فارس هستیم.
او افزود: در حالی‌که تا پیش از اجرای این طرح روزانه ۶ میلیون و هزار و ۲۰۰ لیتر  مصرف سوخت سی ان جی داشتیم اما با کاهش ۱۷ درصدی آن مواجه شده‌ایم.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۲۹ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان داریم که خوشبختانه فارس با وجود پتانسیل‌هایی که در فارس، ظرفیت راه‌اندازی بیش از این تعداد دارد.
بنی‌کریمی با تصریح بر اینکه کمبود بنزین در استان نداریم، عنوان کرد: در بخشی از روز مراجعه‌کننده‌ای به جایگاه‌ها نداریم و بخشی از کمپرس‌ها در بعضی ساعات غیرفعال می‌شوند.
وی با اشاره به فعالیت ۳۹۵ جایگاه دیسپنسر بنزین و ۷۹۰جایگاه در استان، گفت: ظرفیت هر دیسپنسر ۱۶۱ هزار مترمکعب در استان است.
بنی کریمی بیان کرد: استان فارس ۶ درصد مصرف بنزین کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیر منطقه‌ای فارس با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ جایگاه سی ان جی در استان در دست ساخت است، اظهار کرد: ۲ جایگاه در کلانشهر شیراز و ۸ جایگاه در سطح استان تا سال ۹۹ با پرداخت تسهیلات راه‌اندازی خواهد شد.
او با بیان اینکه بالغ بر ۱۹ جایگاه تک منظوره در استان داریم و از ویژگی‌های شرکت ملی پخش در نظر گرفتن کارمزد ویژه برای جایگاه‌هایی که وارد بخش خصوصی وارد می‌شود،  است، گفت: ۲۴۳‌تومان برای کارفرما هزینه پرداخت می‌کند.
بنی‌کریمی عنوان کرد: باتوجه به افزایش قیمت بنزین در کشور درخواست‌ها برای دوگانه سوز کردن خودروها افزایش یافته است و ۱۳ مرکز سی‌ان جی مجاز در استان مشغول فعالیت و خدمات‌رسانی به مردم است.
وی فارس را به عنوان پایلوت هوشمندسازی سوخت سی ان جی در کشور اعلام کرد و گفت: استان فارس هفته گذشته پایلوت هوشمندسازی سوخت سی ان جی را در شهرستان آباده آغاز کرده است.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس افزود: همچنین هوشمندسازی سوخت در آینده‌ای‌نزدیک در شهرستان‌های فسا، داراب، لار مرودشت اجرا خواهد شد.
بنی‌کریمی به صراحت اعلام کرد تاکنون موردی از کم فروشی سوخت در استان گزارش نشده است.
وی مصرف فعلی سوخت بنزین در استان را ۵میلیون و ۲۰۰ در استان اعلام کرد و گفت: نزدیک به ۷۰ درصد فروش سوخت بنزین مربوط به قیمت یارانه‌ای و ۳۰ درصد مربوط به قیمت فروش بنزین آزاد ۳ هزار تومانی است.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس با تأکید بر اینکه وضعیت بنزین و نحوه عرضه در استان تثبیت شده است، گفت: تا پایان امسال ۲جایگاه سی ان جی در استان راه‌اندازی می‌شود.
بنی‌کریمی با بیان اینکه سهم سوخت خودروهای سبک در استان مربوط به سی ان جی است، خاطر نشان کرد: روزانه ۱۸۰۰ بنزین یورو ۴ در شیراز توزیع  و در تمام جاده‌های فارس از جمله شیراز - بوشهر، شیراز-  بندرعباس و شیراز_اصفهان نفت و گاز یورو ۴ توزیع می‌شود.
مدیر پخش فراورده‌های منطقه‌ای فارس خاطرنشان کرد: بالای ۹۰ درصد سوخت شیراز بنزین یورو ۴ است  و در شهرستان‌ها مصوبه نداریم و بنزین معمولی توزیع می‌شود.
بنی‌کریمی همچنین مدعی شد که اسنپ سوخت‌رسانی در آینده‌ای نزدیک در شیراز راه‌اندازی خواهد شد و این مهم در حال پیگیری است. وی همچنین اعلام کرد که روزانه مردم فارس یک میلیون ۴۴۴ هزار متر مکعب سوختگیری در استان انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی