[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

دومین دوره مهارت افزایی رده‌های‌بسیج عشایر کشور در شیراز آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی بسیج عشایری استان فارس، دومین دوره آموزشی عقیدتی مهارت‌افزایی روحانیون، مسئولان نمایندگی ولی‌فقیه، مسئولان تعلیم و تربیت، طلاب وظیفه، فرماندهان نواحی و سرمربیان حلقات صالحین بسیج جامعه عشایری کشور در شیراز آغاز شد.
حجت الاسلام رجبی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عشایر کشور با بیان اینکه اولین دوره مهارت‌افزایی رده‌های‌بسیج عشایر کشور سال گذشته در مشهد برگزار شد، گفت: دومین دوره مهارت‌افزایی با حضور 120 نفر با عنوان آیت‌الله سید کرامت‌الله ملک‌حسینی در شهر شیراز آغاز شده است. وی وجود سومین حرم اهل‌بیت(ع) در شیراز را عامل انتخاب این شهر عنوان کرد و افزود: این دوره به منظور رشد و تعالی فرهنگی و عقیدتی شرکت کنندگان و تأثیر آنها بر جامعه عشایری برگزار شده است. نماینده ولی‌فقیه در بسیج جامعه عشایر کشور، سپاه را تنها مرجع فعالیت فرهنگی و عقیدتی در میان عشایر دانست و اضافه کرد: عقیده ما این است که در سنگر دین و عقاید بعنوان حافظان و سنگربانان عشایری به نحوی عمل کنیم که هیچ جاهل قاصری در میان آنان نباشد.
حجه الاسلام والمسلمین ناصر رنجبر، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج عشایر استان فارس درخصوص دوره مهارت‌افزایی این قشر از بسیج گفت: دومین دوره مهارت‌افزایی رده‌های‌بسیج عشایر کشور در شهر شیراز به مدت سه روز از 14 دی‌ماه آغاز و تا 17دی‌ماه ادامه خواهد داشت.
وی پیرامون دوره مذکور تصریح کرد: با استفاده از اساتید مجرب درون و برون سازمانی تلاش شده تا ضمن افزایش آگاهی، رشد و تعالی فرهنگی و عقیدتی حاضران در دوره، موجب تأثیرگذاری بهتر و بیشتر این افراد در جامعه عشایری بوده تا اهداف و مقاصد مقام معظم رهبری را به عمل تبدیل نمایند. حجت الاسلام رنجبر تعلیم و تربیت افراد انقلابی، انقلابی ماندن در انقلاب، آگاهی از اقتصاد مقاومتی، آگاهی و شناخت بیشتر ولایت فقیه و آمادگی و آگاهی از طرح و نقشه‌های‌دشمن را از جمله سرفصل‌های‌دومین دوره مهارت‌افزایی رده‌های ‌بسیج عشایر کشور عنوان کرد.
وی درمورد اساتید دوره بیان داشت: سعی شده تا از اساتید و سخنرانان برجسته کشوری و استانی همچون سردار سیف رئیس بسیج جامعه عشایر کشور، حجت الاسلام حدائق، حاج آقا کدخدایی و پورجباری در این دوره بهره گرفته شود. حجهت الاسلام ابوذر خادمی تعلیم و تربیت را تبلیغ دین عنوان کرد و افزود: کار تعلیم و تربیت که در آیات قرآن نیز از آن به عنوان ضروریات یاد شده، بر اساس حلقه‌های‌صالحین‌می‌باشد.
وی با بیان اینکه عشایر ذات و سنت خود را از قدیم حفظ کرده‌اند، اظهار داشت: عشایر متشکل از افرادی پاک، صادق و ساده بوده و تأثیرپذیری زیادی دارند و به همین دلیل بحث تعلیم و تربیت در میان عشایر از اهمیتی خاص برخوردار است. مسئول تعلیم و تربیت نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج عشایر فارس حلقات صالحین را ادامه حلقه‌های‌بحث و گفتگوی زمان پیامبر(ص) دانست و گفت: حلقه‌های‌زمان پیامبر(ص)، حلقه‌های‌صالحین و عشایر هر سه بسیار شبیه ‌می‌باشند.
وی با اشاره به اینکه حلقات صالحین به صورت چهره به چهره و متکلم بودن همه اعضای حلقه برگزار‌می‌شود، درخصوص اهداف این حلقه‌ها‌اذعان داشت: ایجاد انگیزه برای جامعه عشایری، ارتباط،  استفاده از تجربیات یکدیگر و رفع مشکلات و کمبودها از جمله اهداف برگزاری حلقات صالحین ‌می‌باشدکه در دوره مهارت‌افزایی نیز کلاس‌هایی را برای سرمربیان، مربیان و رابطین حلقه‌های‌صالحین درنظر گرفته‌ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی