[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

بدرقه بی‌نظیر ، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران خبرنگاران و رسانه‌های خارجی در حال انتشار اخبار مربوط به حضور میلیونی مردم در این مراسم هستند. به گزارش ایسنا، خبرنگار نیویورک تایمز با انتشار پیام‌هایی متعدد در حساب کاربری خود در توئیتر به پوشش لحظه به لحظه این مراسم پرداخته است.
دریایی بیکران از مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی حضور یافته‌اند
وی نوشت: من همیشه راهپیمایی‌های چند هزار نفره در ایران را شاهد بوده‌ و آنها را پوشش خبری داده‌ام زمانی که جمعیت زیادی حضور دارند، اما هیچ‌گاه این گونه نبوده است. اکنون میلیونی آمده‌اند و آنها همه به میل خود آمده‌اند.
این خبرنگار همچنین ویدئوهایی از حضور مردم منتشر کرده و نوشته است: مراسم تشییع ژنرال سلیمانی در حالی در تهران برگزار شد که دریایی بیکران از مردم از ساعت شش صبح به محل آمده‌اند. در طول 25 سال فعالیت در ایران تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.
وی در پیامی دیگر نیز صحبت‌های اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این سخنرانی را منتشر کرده است.
حتی مراسم‌های مذهبی، مردم را این گونه جمع نمی‌کند که قاسم سلیمانی کرده است
یک خبرنگار المانیتور با اشاره به مراسم تشییع شهید سلیمانی در توئیتر خود نوشت: من تاکنون چنین چیزی در ایران ندیده‌ام. حتی مراسم‌های مذهبی این گونه (مردم) را جمع نمی‌کند که قاسم سلیمانی کرده است.
وی علاوه ‌براین، تصاویری از حضور میلیونی‌ مردم و پلاکاردهای حاضر در این مراسم را در صفحه خود منتشر کرده است.
دستور ترامپ برای ترور سلیمانی نتیجه عکس می‌دهد
به گزارش ایسنا، خبرنگار شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی با انتشار تصویری هوایی از حضور پر شور مردم تهران در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش نوشت: دستور ترامپ برای ترور ژنرال سلیمانی دارد نتیجه عکس می‌دهد. اجازه دهید که یادآوری کنم او چقدر خطرناک است.
مرگ بر آمریکا " شعار صفوف چند کیلومتری تشییع‌کنندگان سردار سلیمانی
به گزارش ایسنا، شبکه الجزیره عربی  در گزارشی از مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی در تهران نوشت: صبح روز دوشنبه هزاران نفر از مردم ایران با حضور رهبرایران، رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان این کشور در مراسم تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند و سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید سپاه قدس در این مراسم آمریکا را به خروج از منطقه تهدید کرد. در این گزارش آمده است که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و معاونش صالح العاروری نیز به تهران آمدند و در مراسم تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند. این شبکه قطری در ادامه نوشت که در این مراسم مقام رهبری بر پیکر سردار سلیمانی نماز خواندند و جمعیت فراوان که دانشگاه تهران را احاطه کرده بودند و در صفوفی به مساحت چند کیلومتر پرچم‌هایی قرمز در دست داشتند و شعار "مرگ بر آمریکا"و "مرگ بر اسرائیل‌ می‌دادند". این شبکه در ادامه به سخنان زینب سلیمانی، دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی پرداخت. 
آسوشیتدپرس: دختر سلیمانی آمریکا را تهدید کرد
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که مقام رهبری ایران روز دوشنبه با صدای بلند در میان صدای صدها هزار نفر از عزاداران بر پیکر قاسم سلیمانی ژنرال ارشد ایرانی که در حمله هوایی آمریکا به فرودگاه بغداد جان خود را از دست داد، نماز خواندند. این اقدام آمریکا موجب افزایش شدید تنش‌ها میان تهران و واشنگتن شده است.
آسوشیتدپرس با انتشار بخش‌هایی از سخنرانی دختر شهید سلیمانی در این مراسم نوشت که او به‌طور مستقیم تهدید به حمله به پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه کرد.
مقامات جمهوری اسلامی، ازجمله جانشین ژنرال سلیمانی تهدید کرده‌اند که انتقام این حمله را خواهند گرفت.
المیادین: پرچم‌های قرمز در مراسم تشییع سردارسلیمانی نشان می‌دهد که انتقام حتمی است
شبکه المیادین با اشاره به مراسم تشییع سردار سلیمانی نوشت که این مراسم تاریخی است.
به گزارش ایسنا، خبرنگار شبکه المیادین که برای پوشش مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران حضور یافته بود، در رابطه به حضور پرشکوه مردم ایران در این مراسم گفت: مراسم تشییع شهید سلیمانی تاریخی است.
المیادین نوشت: به جز در مراسم تشییع امام خمینی تا به امروز شاهد حضور این چنینی مردم برای مراسم تشییع در تهران نبودیم.
این شبکه لبنانی نوشت: پرچم‌های قرمزی که در این مراسم برافراشته شد، نشان می‌دهد که انتقام خون شهدا حتمی است. در ادامه این گزارش آمده است که مراسم دیروز تهران تاریخی است و مردم خیابان‌ها‌ را پرکرده بودند.
در این گزارش همچنین آمده است: سخنرانی اسماعیل هنیه در این مراسم نشان‌ می‌دهد که محور مقاومت قوی خواهد ماند و قوی‌تر نیز خواهد شد. سخنرانی هنیه و دختر شهید سلیمانی در این مراسم معانی زیادی دارد.
حضور میلیونی تشییع‌کنندگان سردار سلیمانی از نگاه رویترز
خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد که آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران دیروز (دوشنبه) در مراسم خاکسپاری قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران که در حمله هوایی روز جمعه آمریکا به شهادت رسید، نماز خواند.
در ادامه این گزارش آمده است: این نماز با حضور گسترده مردم و به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای که مقامات دیگر ایران، از جمله رئیس‌جمهور حسن روحانی او را همراهی کرده بودند برگزار شد. رویترز همچنین به تصاویر منتشر شده از تلویزیون ایران اشاره و تأکید کرده است که این تصاویر  از حضور میلیونی مردم در این مراسم حکایت دارد.
خیابان‌های تهران برای تشییع پیکر قاسم سلیمانی انباشته از جمعیت شد
شبکه بی‌بی‌سی ضمن پوشش مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی گزارش داد: خیل عظیم مردم ایران برای برگزاری مراسم تشییع فرمانده ارشد نظامی خود، خیابان‌های تهران را انباشته از جمعیت کردند.
به گزارش ایسنا، شبکه خبری بی‌بی‌سی گزارش داد: عزاداران روز دوشنبه برای تشییع پیکر قاسم سلیمانی فرمانده ارشد نظامی ایران به‌طور گسترده به خیابان‌های تهران آمدند و پشت سر آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران بر پیکر او نماز خواندند. این شبکه در ادامه با اشاره به اینکه رهبری ایران حین خواندن نماز گریه کرده‌اند، افزود که مردم ایران حضوری میلیونی در این مراسم داشته‌اند.
در ادامه گزارش بی‌سی‌سی آمده است که ایران قول انتقام جدی برای شهادت سپهبد سلیمانی داده و روز یک‌شنبه گام نهایی خود در راستای کاهش تعهداتش در توافق هسته‌ای سال 2015 را نیز اعلام کرد.
خیابان‌های تهران درتکریم سلیمانی‌مملوازجمعیت‌ بود
روزنامه ایلاف در گزارشی به مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی در تهران پرداخت. به گزارش ایسنا، روزنامه ایلاف در گزارشی از مراسم شکوهمند تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی نوشت: آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران صبح (دوشنبه) در دانشگاه تهران برپیکر ژنرال قاسم سلیمانی که روز جمعه توسط آمریکا در عراق ترور شد، نماز خواند و در کنارش حسن روحانی رئیس‌جمهور، علی‌لاریجانی رئیس‌مجلس، حسین سلامی فرمانده سپاه ایران و ابراهیم رئیسی، رئیس قوه‌قضائیه حضور داشتند.
این روزنامه نوشت: خیابان‌های‌تهران صبح دیروز در تمجید و تکریم از ژنرال سلیمانی مملو از جمعیت بود، این مردم با در دست گرفتن عکس‌های‌ژنرال سلیمانی قبل از ساعت هشت صبح دانشگاه تهران را احاطه کردند.
در این گزارش آمده است: این جمعیت که دانشگاه تهران را احاطه کردند و در امتداد چند کیلومتری آن حضور داشتند،  با در دست گرفتن پرچم‌های قرمز و همچنین پرچم‌های‌ایران، لبنان و عراق دو خیابان انقلاب و آزادی را پرکردند و هر از چندگاهی شعار"مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر می‌دادند. در گزارش این روزنامه آمده است: در میان جمعیت برخی‌ها پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها به زبان انگلیسی نوشته بود"انتقام سخت".
میلیون‌ها عزادار برای تشییع ژنرال مورد احترام خود به خیابان‌های تهران آمدند
شبکه الجزیره انگلیسی گزارش داد که سیل جمعیت مردم ایران برای تشییع پیکر قاسم سلیمانی در شرایطی که درخواست‌ها برای انتقام خون او افزایش یافته به خیابان‌های تهران آمدند.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری الجزیره انگلیسی، میلیون‌ها ایرانی عزادار برای ادای احترام خود به قاسم سلیمانی قدرتمندترین فرمانده نظامی ایران دیروز (دوشنبه) به خیابان‌های تهران سرازیر شدند. وی روز جمعه در کنار همراهانش در حمله هوایی آمریکا در بغداد ترور شد.
الجزیره همچنین گزارش داد: جمعیت با در دست داشتن عکس این ژنرال مورد احترام در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران تجمع کردند و پشت سر رهبر معظم ایران بر پیکر او نماز خواندند. این شبکه در ادامه به حضور زنان و مردان با لباس‌های مشکی در هوای بسیار سرد پایتخت اشاره و همچنین بخش‌هایی از صحبت‌های دختر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در این مراسم را منتشر کرده است. وی گفت: خانواده‌های سربازان آمریکایی در خاورمیانه باید روزهای خود را در انتظار شنیدن خبر مرگ فرزندانشان سپری کنند.
الجزیره در بخش دیگری از گزارش مبسوط خود از مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در تهران به حضور دیگر مقامات ایران در کنار رهبری هنگام برپایی نماز اشاره کرد و از حسن روحانی، رئیس مجلس و فرمانده سپاه پاسداران نام برد. الجزیره در ادامه گزارش داد: در این مراسم تعدادی از مقامات متحدان منطقه‌ای ایران، شامل اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس حضور داشتند.
این گزارش با اشاره به وعده مقامات جمهوری اسلامی برای انتقام خون شهید سلیمانی افزوده است: اگرچه مشخص نیست که ایران کی و چگونه پاسخ خواهد داد اما هرگونه پاسخی ممکن است پس از پایان سه روز عزاداری در ایران انجام گیرد.
مراسم تشییع سلیمانی بزرگترین مراسم پس از امام‌خمینی(ره) است
شبکه آرتی عربی در گزارشی به مراسم پرشکوه تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران پرداخت.
به گزارش ایسنا، بخش عربی شبکه آر تی با انتشار تصاویر زیادی از مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران نوشت: میلیون‌ها‌ ایرانی دیروز برای تشییع پیکر سردار سلیمانی و هم‌رزمانش به خیابان‌ها‌آمدند و علیه آمریکا شعار سردادند.
این شبکه نوشت: پس از تشییع امام خمینی تهران تا به امروز شاهد چنین مراسم تشییع گسترده‌ای ‌نبوده است.
این شبکه روسی همچنین نوشت که مردم ایران با در دست داشتن پرچم‌های‌قرمز و شعار "مرگ بر اسرائیل" و مرگ بر آمریکا" دانشگاه تهران را احاطه کرده بودند و صفوف آن‌ها ‌تا چند کیلومتری دانشگاه‌ می‌رسید. در این گزارش همچنین به حضور مقامات عالی‌رتبه کشورمان در این مراسم اشاره شده است. دختر سردار سلیمانی گفت که روزگار آمریکا و اسرائیل تیره‌و‌تار خواهد شد.
پایگاه خبری عربی 21 در گزارشی به مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران پرداخت. به گزارش ایسنا، پایگاه خبری عربی 21 با اشاره به گریه مقام رهبری بر پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی نوشت که صبح دیروز (دوشنبه) جمعیت زیادی در مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران مشارکت کردند و رهبرایران بر پیکر سردار قاسم سلیمانی نماز خواندند. این پایگاه خبری در ادامه به سخنان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این مراسم پرداخت. در این گزارش آمده است که اسماعیل هنیه اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی را "جنایتی وحشی" توصیف کرد.
این پایگاه خبری در بخش دیگری از گزارش خود به سخنان زینب سلیمانی، دختر سپهبد شهید سلیمانی پرداخت و نوشت: دختر سردار سلیمانی در سخنان خود گفت که آمریکا و هم‌پیمانش اسرائیل در نتیجه به شهادت رساندن پدرم روزگارشان تیره و تار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی