[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۶
  • دوره جدید

عکس کاغذی از دفترچه درمانی بیمه‌شدگان حذف ‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل تأمین اجتماعی فارس گفت: از این پس عکس دفترچه بیمه شدگان به صورت الکترونیکی بر روی دفترچه‌های‌درمانی چاپ‌ می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی فارس ابراهیم کشاورز با اشاره به لزوم شناسایی و احراز هویت بیمه شدگان، مستمری بگیران و افراد تبعی آن‌ها ‌هنگام مراجعه به واحدهای اجرایی و مراکز درمانی گفت: در حال حاضر امکان دریافت و نگهداری عکس مخاطبان از طریق ارتباط آنلاین با سازمان ثبت احوال کشور در سیستم‌های این سازمان فراهم شده است. وی تکمیل پایگاه اطلاعات شخصی مخاطبان تأمین اجتماعی را امری ضروری بر شمرد و افزود: برای ارایه خدمات متمرکز دفترچه درمانی، نام‌نویسی و آرشیو پرونده الکترونیک بایستی عکس دیجیتال دریافت شده از سازمان ثبت احوال در پرونده بیمه شدگان درج گردد.
مدیر کل تأمین اجتماعی فارس در ادامه به نحوه ثبت اطلاعات بیمه شدگان و مستمری بگیران اشاره کرد و افزود: بیمه شدگان تأمین اجتماعی که برای صدور، تمدید و یا تعویض دفترچه درمانی به شعب تأمین اجتماعی مراجعه ‌می‌نمایند لازم است کارت ملی و شناسنامه خود واعضای خانواده خویش را به همکاران ما ارایه نمایند تا پس از ثبت شماره سریال مندرج در پشت کارت ملی هوشمند که ترکیبی از حروف و اعداد ‌می‌باشد نمایه عکس آنان از پایگاه سازمان ثبت احوال کشور دریافت شود.  
کشاورز تأکید کرد: مخاطبانی که نمایه عکس آن‌ها ‌از پایگاه ثبت‌احوال دریافت شود، عکس دریافت شده از پایگاه موصوف، روی جلد دفترچه درمانی آنان چاپ خواهد گردید و در صورت عدم تطابق عکس دریافتی با عکس مندرج بر روی کارت ملی هوشمند، لازم است به سازمان ثبت احوال برای رفع مغایرت مراجعه نمایند. وی با بیان اینکه دریافت عکس مخاطبان از پایگاه ثبت احوال محدود به مرز جغرافیایی شعب نمی‌باشد، اظهار داشت: این امر توسط همه واحدهای اجرایی اعم از شعبه، شعبه اقماری و کارگزاری‌های‌ رسمی سازمان امکان‌پذیر‌ می‌باشد. لازم‌به ذکر است بیمه شدگانی که جهت دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام نموده لیکن تاکنون موفق به دریافت آن نشده‌اند، کد رهگیری مندرج در رسید کارت ملی هوشمند آنان بجای سریال مذکور قابل استفاده و بهره‌برداری‌می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی