[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

فرماندار شهرستان شیراز: انتخابات نیمه الکترونیک برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- فرماندار شهرستان شیراز، شایعه استعفای خود را تکذیب کرد و گفت: نقل و قول‌هایی که از سوی برخی از شخصیت‌های سیاسی در باره استعفای من در جامعه و فضای مجازی مطرح شده به هیچ عنوان صحت ندارد.
محمدرضا امیری، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به عنوان سرباز نظام جمهوری اسلامی و نیروی وزارت کشور، تکالیفی بر عهده دارم که بر اساس قانون و اخلاقیات در برابر آن مسئول هستم و بی‌شک تا زمانی که این تکلیف بر دوش من باشد با قوت کار را ادامه می‌دهم و تلاش دارم در انتخابات پیش‌رو (دوم اسفند ۹۸) روند به نحوی سالم و با حفظ امنیت کامل اجرا شود.
وی اضافه کرد: شایعاتی نیز در باره استعفای معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز نیز مطرح شده بود که این موضوع نیز از سوی وی تکذیب شد.
فرماندار شهرستان شیراز در مورد برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری به صورت تمام الکترونیکی نیز اظهار داشت: مقرر شده بود که در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وزارت کشور و شورای نگهبان، برای برگزاری تمام الکترونیکی انتخابات این موضوع به فرمانداری‌ها ابلاغ شود که تا کنون این مسئله صورت نگرفته اما بر اساس آنچه که تا این زمان مشخص است، انتخابات دوم اسفندماه ۹۸ به صورت نیمه الکترونیکی برگزار خواهد شد بدین شکل که تمام مراحل به جز فرآیند رأی دادن به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.
امیری با اشاره به نشست (پانزدهم دی) هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شیراز، گفت: این شهرستان به ۱۱ مرکز تقسیم شده که هر یک از این مراکز، تعدادی شعبه اخذ رأی را پوشش خواهند داد.
وی همچنین با اشاره به مطالعات انجام شده برای تعیین تعداد و محل شعب اخذ رای در شیراز، افزود: بر اساس این مصوبه هیئت اجرایی انتخابات شیراز، شعبه اخذ رأی در انتخابات پیش رو در این شهرستان ۶۸۲ شعبه خواهد بود که به نسبت انتخابات گذشته، ۲۰ شعبه اضافه شده است. امیری با بیان اینکه ۴۲ شعبه اخذ رأی نیز در شهرستان زرقان پیش‌بینی شده، اظهار داشت: برای شهر صدرا نیز که در انتخابات گذشته به دلیل کمبود شعب اخذ رأی با مشکلاتی مواجه شد، ۹ شعبه اضافه شده است و در مجموع در این شهر جدید نیز ۳۷ شعبه اخذ رأی دایر خواهد شد. فرماندار شهرستان شیراز ادامه داد: پیش‌بینی‌می‌شود در انتخابات پیش رو، بیش از ۱۵ هزار نفر شامل نماینده فرماندار، بازرسان، محافظان صندوق‌های رأی و... به عنوان عوامل اصلی شعبه‌های رأی گیری در این شهرستان مشارکت داشته‌باشند.
امیری، با اشاره به اختلافات پیش آمده برای تعیین اعضای هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شیراز، گفت: فرماندار این شهرستان بر اساس قانون وظیفه دارد از حقوق انتخاب شوندگان و همچنین رأی دهندگان در انتخابات دفاع کند و بر همین اساس در روند انتخاب اعضای هیئت اجرایی حداکثر تلاش بکار گرفته شد تا افرادی سالم و حافظ منافع عموم جامعه به این هیئت راه یابند.
فرصت تغییر حوزه انتخابیه تا ۱۵ روز مانده به انتخابات تعیین شده است
امیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ممکن است برخی از نامزدهای انتخابات قصد تغییر حوزه انتخابیه خود را در انتخابات پیش رو داشته‌باشند که در این صورت، حداکثر تا ۱۵ روز مانده به روز رأی گیری این فرصت برای آنها وجود دارد.
وی بر ارایه آموزش‌های لازم و توجیهی به تمام دست‌اندرکاران انتخابات پیش رو تأکید کرد و گفت: تمام اقدامات امنیتی برای برگزاری هر چه بهتر این انتخابات در کمیته امنیت انتخابات پیش‌بینی شده است.
امیری، در بخش دیگری از سخنان خود به برخورد جدی با تبلیغات زودهنگام تأکید و بیان کرد: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هفته و نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری ۲ هفته فرصت تبلیغات قانونی دارند که ۲۴ ساعت قبل از شروع رأی‌گیری به اتمام خواهد رسید و با همه کسانی که به غیر از این مدت قانونی اقدام به تبلیغات زودهنگام کنند، برخورد جدی صورت می‌گیرد.
فرماندار شهرستان شیراز همچنین اظهار داشت: احراز هویت هر رأی دهنده در روز رأی گیری در انتخابات گذشته حدود ۲ دقیقه زمان نیاز داشت اما در انتخابات پیش رو این زمان حدود هفت تا ۱۰ ثانیه است که این موضوع به سرعت بخشیدن به فرآیند رأی دادن کمک زیادی خواهد کرد.
امیری با بیان اینکه همه مسئولان کشور، فارس و شهرستان شیراز خواهان مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو هستند، گفت: امیدواریم در بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت نظارت، شمار افرادی که صلاحیت آنان تأیید می‌شود، بالا باشد تا زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات آینده مهیا شود.
استان فارس با  ۳۶ شهرستان دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
حوزه انتخابیه شهرستان‌های‌شیراز و زرقان شامل ساکنان بخش مرکزی شیراز، بخش ارژن و شهرستان زرقان، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند و ۱۴ نماینده دیگر متعلق به سایر شهرستان‌های فارس هستند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی