[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

یک شهر، یک هدف: صعود و فقط صعود!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: وقتی در هفته آغازین لیگ دسته یک امسال، فجر در اراک شکست سنگینی را متحمل شد، همه از مدعی بودن آلومینیومی‌ها گفتند و فجر را هم تیمی ‌میانه جدولی مانند فصل گذشته پنداشتند؛ اما در ادامه همه چیز تغییر کرد. حالا که دوباره دو تیم به مصاف هم می‌روند، همگان فجر را مدعی شماره یک صعود به لیگ برتر می‌دانند؛ اما آلومینیوم تازه مربی‌اش را عوض کرده و به فکر تحول برای رسیدن به تیم‌های مدعی است.
هفته اول از دور برگشت لیگ دسته یک فوتبال ایران امروز با برگزاری هفت دیدار آغاز می‌شود و فردا با انجام دو بازی پایانی به اتمام می‌رسد.
در مهم‌ترین بازی امروز، تیم فجرشهید سپاسی شیراز در ورزشگاه شهید دستغیب میزبان آلومینیوم اراک خواهد بود. تیم تحت هدایت داوود مهابادی که در نیم فصل اول عملکرد بسیار خوبی داشت و اکثر هفته‌ها را در بالای جدول سپری کرد، در نهایت رتبه دوم جدول را به خود اختصاص داد. آنها فقط دو شکست در کارنامه خود دیدند و با 33 امتیاز از 17 بازی، هواداران خود را راضی کردند.
اما تیم اراکی که هفته اول با شکست سه بر یک فجر، رتبه نخست جدول را تصاحب کرده بود و در هفته سوم هم صدرنشین بود، از هفته ششم تا هفدهم تنها سه برد در کارنامه خود دید. با این حال هنوز هم شانس آنها برای مدعی شدن از بین نرفته. اراکی‌ها فقط هفت امتیاز تا صدرجدول فاصله دارند و اگر رسول خطیبی بتواند تحولی اساسی در تفکرات بازیکنان این تیم ایجاد کند، شاید بتوانند به لیگ برتری شدن هم فکر کنند.
امروز یکی از مهم‌ترین دیدارهای فصل هر دو تیم در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار خواهد شد و باید دید که آیا فجر می‌تواند انتقام بازی رفت را بگیرد و صدرنشین شود یا اراکی‌ها دوباره برابر طلایی‌پوشان خودی نشان خواهند داد.
امروز همچنین تیم رده سومی‌ گل ریحان البرز به مصاف آرمان گهر سیرجان خواهد رفت. نماینده سیرجان با 18 امتیاز تیم سیزدهم جدول است.
خوشه طلایی ساوه که با 26 امتیاز تیم ششم جدول است، میزبان نیروی زمینی است که با 21 امتیاز در رتبه دهم قرار دارد. همچنین تیم رده چهارمی ‌نود ارومیه در زمین خود از شهرداری تبریز، تیم انتهای جدول، پذیرایی خواهد کرد.
در تهران تیم رده نهمی ‌بادران به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت. استقلال در رتبه چهاردهم جدول هجده تیمی‌ مسابقات قرار دارد. 
همچنین تیم ملوان بندر انزلی در شهر خود میزبان سرخ‌پوشان پاکدشت است. ملوان با 16 امتیاز در رتبه پانزدهم قرار دارد و سرخ‌پوشان با سه امتیاز بیشتر، سه پله بالاتر را به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین دیگر تیم گیلانی یعنی داماش در رشت میزبان رایکای بابل خواهد بود. رشتی‌ها با 25 امتیاز هشتم هستند و رایکا با 13 امتیاز در رتبه هفدهم قرار دارد و یکی از کاندیداهای جدی سقوط است.
اما دو دیدار پایانی این هفته که قرار بود امروز برگزار شود اما به دلیل مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در استان کرمان، به فردا موکول شد، تیم قشقایی به مصاف مس کرمان خواهد رفت و مس رفسنجان صدرنشین رقابت‌ها در زمین خود میزبان سپیدرود رشت است.
*ملوان بندرانزلی - سرخ‌پوشان پاکدشت
داوران: حسین زیاری، مرتضی سلمان‌نژاد، احد طوسی، شهاب محمدی، ناظر: محمدحسین اسدی
*داماش گیلانیان - رایکا بابل
داوران: فرزاد منصوری، هیوا بهمنی، هیمن نوربخش، میثم عباسپور، ناظر: مهرداد ذهبی
*گل ریحان البرز - آرمان گهر سیرجان
داوران: سیدعلی اصغر مومنی، موسی مه‌آبادی، اسماعیل احمدی، ابوالفضل دوستی، ناظر: فرشید افشار
*خوشه طلایی ساوه - نیروی زمینی تهران
داوران: سعید رحیمی‌مقدم، ایوب غلامزاده، حسین گلشنی، ناصر جنگی، ناظر: امیربهرام حسینی نقوی
*فجر سپاسی شیراز - آلومینیوم اراک
داوران: مرتضی منصوریان، یعقوب سخندان، نجف پناهی، معین ایزدی، ناظر: علیرضا کهوری
*نود ارومیه - شهرداری تبریز
داوران: وحید صالحی، مجید سربندی، رضا بابارئیسی، حامد صادقی جو، ناظر: محمد دوستی
*بادران تهران - استقلال خوزستان
داوران: محمدباقر پورباقر، احمد کاظم‌لو، مجتبی قاسمی‌، عنایت قوچ کانلو، ناظر: اسماعیل آمری
امروز بقای ارژن قطعی می‌شود؟
اما هفته بیست و پنجم و ماقبل پایانی لیگ برتر فوتسال هم امروز با برگزاری هفت دیدار در شهرهای بندرعباس، ساری، ساوه، اهواز، مشهد، شاهین‌شهر و تبریز به انجام می‌رسد. در مهم‌ترین بازی تیم ارژن شیراز باید در شاهین‌شهر به مصاف‌ هایپر برود. یک نبرد حیاتی که حتی یک امتیاز آن می‌تواند در حیات نماینده شیراز نقش اساسی ایفا کند.
شاگردان حمیدرضا کمالی روز پنجشنبه هفته گذشته در شیراز نتوانستند امتیازی از مس قدرتمند بگیرند و حالا با 23 امتیاز تیم یازدهم جدول هستند. آنها تنها سه امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارند و اگر امروز شکست بخورند و آذرخش بندرعباس و شاهین کرمانشاه رقبای خود را شکست دهند، ممکن است به منطقه سقوط وارد شوند!
البته با توجه به بازی‌های پیش رو و آمادگی تیم‌ها می‌توان این را هم عنوان کرد که وضعیت سه تیم شاهین کرمانشاه، آذرخش بندرعباس و اهورای بهبهان به مراتب بدتر از ارژن است و اگر اتفاقات عجیبی در دو هفته پایانی رخ ندهد، ارژن در جدول باقی خواهد ماند. در حقیقت، ارژنی‌ها همین امروز هم می‌توانند بقای خود را قطعی و بازی پایانی را تشریفاتی کنند!
برنامه و اسامی ‌داوران بازی‌های امروز به شرح زیر است:
*شهروند ساری - ستارگان ورامین
داوران: علی پورافشار، میلاد حمزه، یوسف صادقی، علی مرادیان، ناظر: منوچهر نظری
*آذرخش بندرعباس - سوهان قم
داوران: عبدالرحیم محمدی، علی حجی‌زاده، مهدی صادقی، میلاد مستان، ناظر: کوروش ‌هاشمی
*سن ایچ ساوه - اهورا بهبهان
داوران: کمال بایزیدی، مهدی کرد، محمدجواد بابلی، صادق محمدی، ناظر: سیدصادق موسوی
*ملی حفاری - مقاومت البرز
داوران: فیروز مبینی، امید ظریفیان، علی دشتی، اصغر احمدی، ناظر: علیرضا سهرای
*فرش آرا - گیتی پسند
داوران: مرتضی شعبانی، محمدمهدی حقوقی، سیدمهدی عظیم، علی‌اکبر قاسمی، ناظر: صدرالدین موسوی
*هایپر شاهین شهر - لبنیات ارژن
داوران: ولی امجدی، مسعود شفیعی، امیر لامعی، مجبتی بختیاریان، ناظر: علیرضا رجبی
*مس سونگون - شاهین کرمانشاه
داوران: ولی صفارها، یوسف افضلی، پیام سهرابی، زیاد فروتن، ناظر: بهمن غفاری.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی