[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

عرضه بنزین یورو ۴ در شیراز متوقف نشد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس به برخی شبهات در باره اختلاط بنزین و توقف سوخت یورو در شیراز پاسخ داد و بیان داشت: روزانه در شیراز یک میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین با کیفیت یورو ۴ عرضه می‌شود، عرضه این محصول گاه دچار نوسان بوده اما هیچگاه قطع نشده است.
امیر بنی‌کریمی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: نظارت بر جایگاه‌ها  دائمی است، همه جایگاه‌های‌شیراز و استان به صورت هفتگی از نظر کمی و کیفی بازرسی و هر ماه نیز آزمون کیفیت از آن‌ها گرفته می‌شود و با هرگونه تخلفی نظیر کم فروشی، عرضه بنزین نامناسب، خرید و فروش کارت و اختلاط بنزین و سوخت به شدت برخورد می‌شود. مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از جایگاه‌های عرضه بنزین در شیراز بنزین با استاندارد یورو ۴ تولید ‌می‌کند، گفت: همه سوخت یورو ۴ مصرفی در شیراز از پالایشگاه‌های خارج از استان فارس‌می‌آید، در برخی از مقاطع حتی بنزین با کیفیت یورو ۵ نیز در شیراز توزیع شده است. بنی کریمی با بیان اینکه روزانه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین در شیراز مصرف ‌می‌شود، ادامه داد: ۷۰ درصد از این بنزین با قیمت یارانه‌ای‌ و کمتر از ۳۰ درصد با قیمت دوم لیتری ۳۰‌هزار ریال عرضه‌ می‌شود. این مقام مسئول بر لزوم مراقبت از هوای پاک در شیراز تأکید کرد و گفت: همه جایگاه‌های مبادی جاده‌ای‌ درستان فارس نیز نفت گاز با کیفیت یورو ۴ عرضه ‌می‌کنند، برای مراقبت از هوای پاک بر اساس مصوبه کشوری بنزین یورو ۴ در کلان شهرها عرضه‌ می‌شود، جایگاه‌هایی که بنزین و نفت وگاز یورو ۴ توزیع می‌کنند به هیچ عنوان نمی‌توانند سوخت دیگری عرضه کنند و اگر به هر دلیلی نتوانند بنزین یا گازوئیل یورو ۴ تهیه کنند، تا هنگام تأمین سوخت با استاندارد در نوبت هستند.
بر اساس آمارهای موجود مصرف بنزین در شیراز از بیش از ۶ میلیون  لیتر در روز با حدود ۱۶ درصد کاهش به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسیده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی