[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

رئیس جهاددانشگاهی فارس: اخلاق اسلامی رمز محبوب قلوبی شهید سلیمانی بود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به رموز محبوبیت سپهبد شهید سلیمانی، تأکید کرد که یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیتش، تمسک او به اخلاق اسلامی بود.
دکتر مظاهر بابایی سه‌شنبه ۱۷ دی‌ماه در حاشیه راهپیمایی و تجمع مردم فارس در بزرگداشت سپهبد شهید سلیمانی در شیراز، به خبرنگاران گفت: الگو برداری از رفتار، اخلاق و منش شهید سلیمانی باید امروز سرلوحه هم مردم و هم مسئولان باشد.
وی ضمن بیان تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با بیان اینکه آن شهید والامقام نماد و الگوی تمام عیار رهروان حقیقی مکتب اسلام بود، حضور میلیونی مردم در برنامه‌های گرامیداشت و تشییع و وداع و خاکسپاری شهید سلیمانی را به دلیل عشق و علاقه عمیق ملت به این سردار رشید اسلام دانست و گفت: سپهبد شهید سلیمانی تنها متعلق به ایرانیان نبود بلکه او به همه جهان اسلام و آزادی‌خواهان تعلق داشت چنانچه امروز می‌بینیم که مراسم‌های سوگواری متعدد و همچنین بیانیه‌ها و راهپیمایی‌هایی در کشورهای مختلف دنیا برپا می‌شود. بابایی با تأکید بر اینکه مسلماً راه شهید سلیمانی با شهادتش پایان نمی‌پذیرد، گفت: یکی از القاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی، سردار دل‌ها بود که این مسئله نشئت گرفته از اخلاق اسلامی آن مجاهد شهید بود و در حقیقت شهید سلیمانی با اخلاق اسلامی خود توانست فاتح قلوب انسان‌ها باشد. وی خاطرنشان کرد: مجموعه‌هایی نظیر جهاد دانشگاهی و سایر نهادهای فرهنگی می‌توانند با هدف تبیین اندیشه‌ها، سلوک رفتاری و منش اخلاقی سردار سپهبد شهید سلیمانی با برگزاری همایش‌ها، کنگره‌ها و رویدادهای برنامه‌ریزی شده زمینه ترویج و تسری سلوک و منش رفتاری و اخلاقی آن سردار شهید والامقام را فراهم کنند. رئیس جهاددانشگاهی استان فارس همچنین با اشاره به شکوه حضور ملت ایران در مراسم‌های وداع با پیکر مطهر سپهبد شهید سلیمانی در نقاط مختلف کشور گفت: آمریکا باید بداند که امثال قاسم سلیمانی‌ها در ایران و جهان اسلام زیاد هستند و با شهادت سردار دل‌ها، موجب تکثیر قاسم سلیمانی‌های دیگر شده است. او ادامه داد: امروز همه مشاهده کردیم که چگونه ملت قدردان، متدین و ولایت‌مدار ایران دوباره حماسه آفریدند و بار دیگر به تمام جهان‌خواران ثابت کردند که ملت حماسه‌اند و هیچ‌گاه ذلت نمی‌پذیرند. شهادت سردار سلیمانی بار دیگر دل‌های ملت ایران و بلکه مسلمانان دنیا را با یکدیگر متحدتر کرد و این مسئله را در راهپیمایی‌های متعدد در ایران اسلامی و کشورهای دنیا مشاهده می‌کنیم.  رئیس ایسنا منطقه فارس گفت: علاوه بر این‌ها یکی دیگر از درس‌هایی که حضور گسترده ملت ایران در مراسم‌های وداع و تشییع سردار دل‌ها به ما داد این بود که مردم همواره قدردان خدمتگزارشان هستند حتی اگر خدمت خود را فرسنگ‌ها دورتر از خاک وطنشان انجام دهند که البته توجه به این مسئله کار همه مسئولان و مدیران کشور را سخت‌تر می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی