[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

بدهکار بانکی تولید نکنیم ، روزنامه شیراز نوین

کارگاه آموزشی تغذیه در گلخانه‌های‌هیدروپونیک سه‌شنبه با حضور تولیدکنندگان و بهره‌برداران از استان‌های‌فارس و اصفهان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمدصادق حمیدیان نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این کارگاه آموزشی گفت: در چند سال اخیر محدوده سلامت در کشور دستخوش تغییرات قرار گرفته به طوری که امروز رویکرد درمان‌محوری جایگزین سلامت‌محوری شده است.  وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی تولید کمی مدنظر است، افزود: در بخش گلخانه‌ها ‌نیز اهمیت به سلامت موضوع قابل تعمق است که نیاز است در تغذیه گلخانه‌ها‌ به بُعد سلامت بیش از گذشته توجه شود و این مسئولیت ما در مقابل آیندگانمان است. حمیدیان اظهارداشت: تولید در بخش‌های‌مختلف علمی، کشاورزی، صنعتی و غیره سطحی با عنوان سطح تولید در مقیاس اقتصادی دارد که اگر این سطح رعایت نشود پروژه موفق نخواهد بود و با بررسی روند گذشته در کشور‌می‌بینیم که بسیاری از طرح‌ها‌ در کشور به دلیل عدم در نظر گرفتن این مهم، مسیر اشتباه انتخاب کرده و در اجرا به نتیجه مطلوب و مورد نظر نرسیدند. 
وی اضافه کرد: این درحالی است که این شاخص سطح تولید در مقیاس اقتصادی در طرح گلخانه‌ها‌ نیز رعایت نمی‌شود که اگر مسیر هدایت فعالان این بخش تصحیح نشود در آینده شاهد بدهکاران بانکی فراوان در این بخش خواهیم بود.
حمیدیان ادامه داد: با توجه به موضوع مهم محدودیت آب و انرژی در کشور، معتقدیم ریل‌گذاری توسعه گلخانه‌ها ‌در کشور باید هر چه سریع‌تر انجام شود تا بخش تولید گلخانه‌ای ‌بتواند سهم خوبی در اقتصاد ملی داشته‌باشد. 
در حاشیه این کارگاه آموزشی، کارگروه ملی هیدروپونیک با دستور کار برگزاری سومین کنگره هیدروپونیک با حضور مدیران وزارت جهاد‌کشاورزی، اساتید دانشگاه، معاونت تولیدات گیاهی و مدیر باغبانی جهاد کشاورزی فارس و بخش اجرا و محققین برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی