[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

انحراف از مسیر توسعه ، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت: ٧٠ درصد اشتغال‌های روستایی غیر رسمی است و کارفرمایان اشتغال روستایی موظف هستند افراد را بیمه کنند و اگر این موضوع رخ نداده است، نشان‌دهنده مشکل در این بخش است. 
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا منطقه فارس، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بیان اینکه طی یک سال گذشته در کشور بیش از ۵٠٠ هزار شغل ایجاد شده است، افزود: رشد در کشور همزمان با تشکیل سرمایه گذاری، افزایش بهره‌وری و اشتغال ایجاد می‌شود و اگر یکی از این عوامل وجود نداشته باشد، توسعه محقق نمی‌شود.
عیسی منصوری چهارشنبه ۱۸ دی در کارگروه اشتغال استان فارس با بیان اینکه در شرایط اخیر حتی رشد اقتصادی هم اگر ایجاد شود منجر به ایجاد اشتغال در کشور نخواهد شد، خاطرنشان کرد: تشکیل سرمایه در کشور حتی با توجه به ارائه تسهیلات منفی بوده و پرداخت تسهیلات و وام الزاماً منجر به ایجاد اشتغال نمی‌شود. 
اوبا تأکید بر اینکه عوامل رشد و توسعه در کشور بر مبنای سه عامل است، ادامه داد: اولویت‌ها در اقتصاد فارس با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان باید به سمت گردشگری حرکت کند اما اولویت‌های پرداخت در فارس اولویت بخش کشاورزی و توسعه در این حوزه بوده است. 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر عملکرد واقع گرایانه، متذکر شد: نیاز به فعالیت‌های آماری در کشور از بین رفته و اکنون نیاز اصلی کشور این است که فعالیت‌ها بر اساس نگاه واقع‌گرایانه انجام شود.
منصوری در خصوص تسهیلات پرداختی به بنگاه‌ها نیز گفت: بنگاه‌هایی که به تعهدات خود مبنی بر اشتغال‌زایی عمل نکنند و منجر به اشتغال‌زایی نشوند یا پیشرفت فیزیکی آنان کمتر از ٧٠درصد باشد نرخ بازگشت تسهیلات پرداختی آنان به ١٨ درصد می‌رسد.
او با اشاره به اینکه ٧٠ درصد اشتغال‌های روستایی غیر رسمی است، بیان کرد: کارفرمایان اشتغال روستایی موظف هستند که افراد را بیمه کنند و اگر این موضوع رخ نداده است، نشان‌دهنده مشکل در این بخش است. 
به گفته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، تمام مصوبات شورای عالی اشتغال در کشور توسط سازمان برنامه و بودجه در محاق مانده است اما با این شرایط نیز فارس جایگاه خوبی در جذب تسهیلات دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی