[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نامگذاری یک مدرسه به‌نام سپهبد شهید سلیمانی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: دانش‌آموزان و فرهنگیان استان با حضور در فعالیت‌های‌فرهنگی مختلف همچون پویش‌های‌دانش‌آموزی، دل‌نوشته‌ها، انشاء و ... به هر نحوی یاد و خاطره سردار سپهبد شهید سلیمانی گرامی داشتند و امروز از مهم‌ترین این موارد نامگذاری مدارس به نام این شهید بزرگوار است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی  در آیین رونمایی از تابلو اولین آموزشگاه نامگذاری شده به نام سردار سپهبد شهید سلیمانی در فارس، با اشاره به خلق حماسه باشکوه توسط مردم در پاسداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید سلیمانی گفت: آموزش و پرورش نیز به تبع مردم بزرگ ایران دست به اقدامات فرهنگی مختلفی زده است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: با کارهای فرهنگی‌می‌توان منش این شهید بزرگوار را ماندگار کرد و یکی از بهترین مکان‌هایی که‌می‌توان این اقدامات فرهنگی  را انجام داد در آموزش و پرورش و در مدارس است.
وی افزود: دانش‌آموزان و فرهنگیان با حضور در فعالیت‌های‌فرهنگی مختلف همچون پویش‌های ‌دانش‌آموزی، دل‌نوشته، انشاء و ... به هر نحوی یاد و خاطره سردار سپهبد شهید سلیمانی را گرامی داشتند و امروز از مهم‌ترین این موارد نامگذاری مدارس به نام این شهید بزرگوار است.
نجفی افزود: بر همین اساس اولین نامگذاری مدارس در استان فارس به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی در آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز انجام شد و دبیرستان شاهد 5 این ناحیه به نام این شهید بزرگوار تغییر نام داد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس بر لزوم تعمیم این اقدام مهم فرهنگی در سایر شهرستان‌ها‌و مناطق استان نیز تأکید کرد. خاطر نشان‌می‌شود، دبیرستان دخترانه شاهد 5 شیراز که به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد واقع در آموزش وپرورش ناحیه دو شیراز است و دراین آموزشگاه که دردوره اول متوسطه قرار دارد 250 دانش آموز دختر مشغول به تحصیل ‌می‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی