[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

گفت‌و‌گوی بی‌واسطه استاندار فارس با مردم از طریق سامانه تلفنی سامد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با حضور در مرکز پاسخگویی سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) به گفت‌و‌گو با مردم پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله رحیمی در حاشیه حضور خود در سامانه سامد  عنوان کرد: رسالت همه دستگاه‌های اجرایی این است که پاسخگوی مطالبات مردم باشند. 
وی با اشاره به آگاهی مردم از قوانین و مقررات موجود در کشور، اظهار کرد: مردم تنها به دنبال شنیدن پاسخ مثبت نیستند؛ چرا که می‌دانند مسئولان باید براساس قوانین به خواسته آنان پاسخ دهند؛ اما همین که دلیل پاسخ منفی را نیز بدانند، باعث می‌شود که اقناع شوند.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: با وجود این، مسئولان نیز باید تلاش کنند در حد مقدورات  مباحث را با پاسخ مثبت و پیگیریِ منجر به نتیجه در دستور کار قرار دهند. 
دکتر رحیمی با اشاره به موضوعات مطرح شده در گفت‌وگوی مردمی، بیان کرد: طی این تماس‌ها یکی از شهروندان از تصویب سند پیشران توسعه استان تشکر کرد و از اینکه این سند می‌تواند بر پیشرفت همه‌جانبه فارس تأثیرگذار باشد، ابراز خوشحالی کرد؛ همچنین خواستار نظارت مردمی در این زمینه شد. 
وی افزود: این موضوع حتماً انجام می‌شود؛ چرا که هم دانشگاه‌ها و هم نمایندگان بخش خصوصی به عنوان ناظر و همکار در اجرای طرح پیشران توسعه فارس با مسئولان همکاری می‌کنند.   استاندار فارس ادامه داد: مطلب دیگر، درباره شهرک صنعتی در استهبان بود که سرمایه‌گذار خواستار قسط‌بندی بلندمدت هزینه زمین بود. این موضوع نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت؛ هرچند شرکت شهرک‌های صنعتی مجموعه‌ای درآمد-هزینه‌ای است که طبیعتاً باید هزینه آماده‌سازی و ایجاد زیرساخت‌ها در آن توسط صنعتگران پرداخت شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه موضوع منابع طبیعی و چرای دام و تأمین علوفه یکی دیگر از خواسته‌های مردمی بود که در این تماس‌ها عنوان شد، اظهار کرد: تداخلی بین جنگل‌کاری و مرتع‌داری وجود دارد که اداره کل منابع طبیعی در جنوب استان به ویژه در شهرستان گراش باید این موضوع را مد نظر قرار دهد تا مشکلات دامداران نیز حل شود. 
استاندار فارس در پایان ابراز داشت: تماس با سامانه ۱۱۱ و گفت‌و‌گو با مسئولان برای مردم جا افتاده و به ویژه برای افرادی که با مرکز استان فاصله بیشتری دارند، زمینه مساعدی را فراهم می‌کند.
بر اساس گزارش مرکز سامد در استانداری فارس  از ابتدای سال تا کنون۱۴ هزار و ۱۸۶ پاسخگویی به تماس‌های مردمی انجام‌شده است.
همچنین بر اساس تأکید استاندار فارس مبنی بر لزوم‌ ارتباط مدیران دستگاه‌ها با مردم در سه ماه گذشته ۷۵ نفر از مدیران نیز در مرکز سامد حاضر شده و به پاسخگویی مطالبات مردمی پرداخته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی