[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

بازتعریف اعتیاد در آسیب‌های‌اجتماعی ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی سپاه فجر فارس گفت: سه معضل اصلی جامعه اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی است. به گزارش شیراز‌نوین به نقل از  خبرگزاری مهر، اسماعیل قزل‌سفلی عصر پنجشنبه در کارگروه توانمندی اجتماعی خبرنگاران بیان کرد: دسته‌بندی معضل‌های اجتماعی انجام شده و دستگاه‌های مرتبط با هر یک از این بخش‌ها نیز از نحوه فعالیت خود آگاهی دارند.
وی در خصوص ایجاد قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی در فارس نیز بیان کرد: دو قرارگاه در بحث محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند یکی از این قرارگاه‌ها قرارگاه جوادالائمه و دیگری قرارگاه احمد ابن موسی است که برنامه‌ریزی‌های‌ مختلف برای جامعه هدف این قرارگاه‌ها در نظر گرفته شده است.
قزل‌سفلی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای ارائه شده توسط مدیریت شهری بیش ١٣۶ سکونت‌گاه غیر رسمی در استان فعالیت می‌کنند، متذکر شد: در راستای مبارزه با اعتیاد در جامعه روش‌های مختلفی در حال اجرا است و سعی شده تا با مقابله، آگاهی‌افزایی، حمایت، آموزش و پیشگیری به دنبال برطرف کردن معضل اعتیاد باشیم.
به گفته وی بیش از ۵ روش درمان اعتیاد در ایران در حال انجام است.  وی معتقد است: حضور مردم و انجمن‌های مردم نهاد در برون رفت از معضلات اجتماعی نقش قابل تأمل و تأثیرگذاری دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی