[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

خواب اشتغال در فسا تعبیر نشد ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا - کارخانه قند فسا که به دلیل ناتوانی در پرداخت حقوق کارگران دچار بحران شده اینک با مشکل بدهی به سازمان غله مواجه شده و نمی‌تواند شکر مورد نیاز برای تولید قند را تأمین کند.
بیست و هشتم آبان ۹۸ اعلام شد که کارخانه قند فسا فعالیت مجدد خود را پس از وقفه از سرگرفته است اما به گفته کارگران، این کارخانه تنها چند روز تولید داشت وهم اینک به دلیل نداشتن مواد اولیه تعطیل است.
کارگران کارخانه قند فسا  با برگزاری چندین تجمع  در مقابل این کارخانه، خواستار پیگیری مطالباتشان توسط مسئولان شده‌اند.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: مالک کارخانه قند فسا به سازمان غله بدهی دارد و به همین دلیل، قادر به تأمین شکر نیست.
حسین آرگیو ، پنجشنبه به ایرنا اظهار داشت: کمیته‌ای ‌با حضور ریاست دادگستری شهرستان فسا تشکیل و مقرر شد هر گونه خرید و فروش تأسیسات، تجهیزات، زمین و اموال منقول و غیرمنقول مربوط به کارخانه قند با نظارت این کمیته انجام شود.
وی ادامه داد: هفته گذشته این کارخانه با فروش محصولات باغ کارخانه، مطالبات کارگران را پرداخت کرد.
فرماندار فسا گفت: این کارخانه‌ می‌بایست مدیری کاربلد، متخصص  و متعهد انتخاب کند.
کارگران در اعتراض به وضعیت کنونی و مشکلات ذکر شده در نامه‌ای ‌به فرماندار فسا که امضای شماری از آنان را به همراه داشت خواستار پیگیری مطالباتشان توسط مسئولان شدند.
معاون استاندار گفت: با توجه به اینکه فصل تولید چغندرقند به پایان رسیده مسئولان کارخانه باید در تأمین شکر خام کارخانه تمام تلاش خود را به کار گیرند. وی اظهار داشت: در صورتی که مسئولان کارخانه در تأمین مواد اولیه این کارخانه اقدامی نکنند با عواقب قانونی مواجه خواهند شد. آرگیو بیان کرد: مدیران کارخانه قند فسا فکر فروش یا تعطیلی کارخانه  را از سر خود بیرون کنند و از هر روشی که‌ می‌توانند این کارخانه را پابرجا نگه دارند و فقط به فکر منافع خودشان نباشند.
کارخانه قند فسا در سال ۱۳۳۳خورشیدی تأسیس شد و در سال ۱۳۳۵به بهره‌برداری رسید.
فعالیت این کارخانه در سال ۹۲ متوقف شد و در هجدهم بهمن ماه ۹۵ با سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی بار دیگر راه‌اندازی شد.  این کارخانه در فصول مختلف سال نسبت به تصفیه شکرخام، تولید شکر سفید و قند کله اقدام ‌می‌کند. 
این واحد تولیدی که یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های ‌قند جنوب کشور به شمار‌می‌آمد، در زمان اوج تولید، روزانه افزون بر ۲۲۰ تن قند و شکر تولید و روانه بازار‌ می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی