[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

شاهد خروج استکبار از منطقه هستیم ، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
 آیین نامگذاری برزگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز انجام شد. این مراسم صبح پنجشنبه 19دی‌ماه با حضور امام جمعه شیراز و نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس، استاندار فارس، شهردار شیراز، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شماری از مسئولان لشکری و مدیران استانی برگزار گردید.
استاندار فارس این شهید بزرگوار را قهرمانی ملی و فراملی دانست و افزود: همه ما باید به وجود او افتخار کنیم؛ چرا که ایران از این پس الگوی ارزشمندی برای نظامیان، تکیه‌گاهی قدرتمند برای مردم و اسطوره‌ای ‌برای پیروی جوانان دارد که پاسداشت وی بر همه ما واجب است. دکتر عنایت‌الله رحیمی با تأکید بر اینکه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دوران حیات خود امنیت و اقتدار را برای مردم به ارمغان  آورد و جبهه مقاومت را تقویت کرد، یادآور شد: پس از شهادت این بزرگوار نیز شاهد کلید خوردن خروج استکبار از منطقه هستیم.نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه همه ملت‌ها ‌داشته‌های‌خود را پاس ‌می‌دارند و از نداشته‌ها‌ داشته‌ای ‌می‌سازند، تأکید کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی از داشته‌های‌بزرگ و ارزشمند ما است که باید با پاسداشت او در راه حفظ جایگاه ملی و فراملی او کوشا باشیم.
استاندار فارس شهید سپهبد قاسم سلیمانی را برگ زرینی بر تارک ایران اسلامی دانست و با اشاره به اینکه ویژگی‌های‌خاص این شهید بزرگ او را محبوب قلوب مردم کرده بود، گفت: سپهبد قاسم سلیمانی همواره به همه سلایق و آحاد مردم احترام ‌می‌گذاشت و در راه خدمت صادقانه بی‌منت گام بر‌می‌داشت که این ویژگی‌ها‌ نام او را برای همیشه جاودانه کرده است.
در ادامه این مراسم نماینده ولی‌‌فقیه در فارس گفت: غم و مصیبت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در ادامه مظلومیت‌های‌ ابدی حضرت زهرا(س)، امام حسین(ع) است. آیت‌الله لطف ‌الله دژکام در ادامه خاطر نشان کرد: با یاری پروردگار امیدواریم جزو کسانی باشیم که انتقام همه شهدا و مظلومیت‌ها را از مستکبران تاریخ بگیریم. امام جمعه شیراز با اشاره به سیلی شجاعانه سپاه به مستکبران زمانه ادامه داد: گام اول اخراج دشمنان با این حمله غیرت‌مندانه سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی‌ها‌آغاز شد و این حرکت شجاعانه حاوی این پیام است که آمریکا چاره‌ای ‌جز خروج از منطقه ندارد. وی افزود: مستکبران زمانه باید متوجه شوند که با ریخته شدن خون سردار مقاومت دیگر جایی برای جولان آنها در منطقه ما باقی نمانده و همراه با آمریکا شاهد برچیدن رژیم غاصب صهیونیستی هم از منطقه خواهیم بود. نماینده ولی‌فقیه در فارس خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها‌ پس از جنگ دوم جهانی که دنیا را قسمت کردند و به غارت بردند به مرور وارث جنایات انگلیس و فرانسه  در منطقه ما شدند و همه امکانات مردم منطقه غرب آسیا را طی این سال‌های در اختیار داشته و آنها را به یغما بردند.آیت‌الله دژکام با تحسین عملکرد شهردار و شورای شهر شیراز در راستای قدردانی و ماندگاری مقام شامخ سردار شهید گفت: پروژه کوهسار مهدی(عج) که به نام شهید سپهبد سلیمانی نامگذاری شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به انحاء مختلف باید یاد و خاطره شهدا را  در جامعه زنده نگه داشت.
در ادامه این مراسم شهردار شیراز با اشاره به موقعیت قرارگیری بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی گفت: این بزرگراه در منطقه کوهسار مهدی (عج) به طول ۱۰ کیلومتر واقع شده است و میدان جام جم را به کمربندی جوادیه متصل‌ می‌کند. مهندس حیدر اسکندرپور اضافه کرد: امروز برای پاسداشت بزرگی و عظمت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان کشور گرد هم آمده‌ایم. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: شهید سلیمانی به عنوان یک فرمانده بزرگ دو ویژگی شجاعت و تدبیر را هم‌زمان داشت و با کمترین خسارات، شجاعانه‌ترین اقدامات را انجام‌ می‌داد. شهردار شیراز راه، روش و منش شهید سلیمانی را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ورای مرزبندی‌های‌سیاسی و جناحی عنوان و اعلام کرد: امروز در کشور برای تأثیرگذاری هر چه بیشتر بر جامعه نیازمند در پیش گرفتن اینگونه رویه هستیم و شهید سلیمانی نماد بارز و شاخص حرکت فراتر از گروه‌ها، دسته‌بندی‌ها ‌و امور روزمره سیاسی بود. مهندس اسکندرپور که از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نیز است با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی در زمان حیات و همچنین در ادامه راهش پس از شهادت  توانست به یک برند بین‌المللی تبدیل شود، گفت: امروز ایران به حرمت خون شهیدان و قدردانی از زحمات شهدا توانسته برندی بین‌المللی به نام سردار سلیمانی را به جهانیان معرفی کند.
در ادامه این مراسم نائب رئیس شورای شهر شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه راه شهید سلیمانی ادامه دارد، افزود: پس از اعلام خبر شهادت وی، مردم انقلابی ایران طی حماسه‌ای شور و شعور خون را نشان دادند. مهندس ابراهیم صبوری با اشاره به نامگذاری بزرگراه واقع در منطقه کوهسار مهدی‌(عج) گفت: شورای شهر این نامگذاری را در راستای حفظ یاد و نام سپهبد شهید سلیمانی انجام داد. وی اضافه کرد: شهید سلیمانی نماد عینی اسطوره‌هایی است که تنها در داستان‌ها شنیده بودیم و بی‎شک نسل‌های آینده بیش از پیش از این اسطوره یاد خواهند کرد.
در ادامه نماینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه کار جهادی و انقلابی شورا و شهرداری شیراز در نامگذاری بزرگراه شهید سلیمانی مایه افتخار و تقدیر است، تأکید کرد که این شهید والامقام همواره منادی وحدت و همدلی بود. سردار قاسمی ضمن تقدیر از اقدام ارزنده شورای شهر و شهرداری شیراز در تغییر نام بزرگراه کوهسار مهدی(عج) به نام شهید سلیمانی، افزود: مجموعه مدیران شهری شیراز پس از شهادت سردار سلیمانی از پیشگامان این حرکت فرهنگی در کشور بودند. نماینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: این قرارگاه از سال ٨٣ در فارس و شهر شیراز فعالیت عمرانی خود را آغاز کرد و پروژه‌هایی نظیر تونل فضیلت، پل چمران، پل کابلی ولیعصر(عج) را به سرانجام رساند و هم‌اینک در خط ٢ مترو شیراز و بزرگراه کوهسار مهدی(عج) که به نام شهید سلیمانی تغییر یافت، در دست اجرا دارد.
وی خاطرنشان کرد: پروژه بزرگراه شهید سلیمانی یک ابر پروژه است که چندین پروژه از جمله چهار تونل و چند پل را در دل خود جای داده است.سردار قاسمی همچنین با بیان اینکه میدان جام‌جم، شیرینی این پروژه بزرگراهی را تحت‌تأثیر قرار داده، گفت: امید است با باز شدن آن شاهد بهره‌برداری صحیح از این پروژه باشیم. نماینده قرارگاه خاتم‌الانبیاء وجود معارضان مردمی و اختلافات ملکی از دیگر مشکلات این پروژه ذکر و تأکید کرد: نام حاج قاسم روی پروژه گذاشته شده و نباید مثل امروز کار شود، چرا که حاج قاسم وقتی جایی می‌رفت و وعده‌ای می‌داد به آن عمل می‌کرد و لذا باید اینجا هم حرف‌ها عملی شود.
شایان ذکر است آیین نامگذاری بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز و با حضور امام جمعه شیراز و نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس، استاندار فارس، شهردار شیراز، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شماری از مسئولان لشکری و مدیران استانی برگزار گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی