[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

شاهد خروج استکبار از منطقه هستیم ، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
 آیین نامگذاری برزگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز انجام شد. این مراسم صبح پنجشنبه 19دی‌ماه با حضور امام جمعه شیراز و نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس، استاندار فارس، شهردار شیراز، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شماری از مسئولان لشکری و مدیران استانی برگزار گردید.
استاندار فارس این شهید بزرگوار را قهرمانی ملی و فراملی دانست و افزود: همه ما باید به وجود او افتخار کنیم؛ چرا که ایران از این پس الگوی ارزشمندی برای نظامیان، تکیه‌گاهی قدرتمند برای مردم و اسطوره‌ای ‌برای پیروی جوانان دارد که پاسداشت وی بر همه ما واجب است. دکتر عنایت‌الله رحیمی با تأکید بر اینکه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دوران حیات خود امنیت و اقتدار را برای مردم به ارمغان  آورد و جبهه مقاومت را تقویت کرد، یادآور شد: پس از شهادت این بزرگوار نیز شاهد کلید خوردن خروج استکبار از منطقه هستیم.نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه همه ملت‌ها ‌داشته‌های‌خود را پاس ‌می‌دارند و از نداشته‌ها‌ داشته‌ای ‌می‌سازند، تأکید کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی از داشته‌های‌بزرگ و ارزشمند ما است که باید با پاسداشت او در راه حفظ جایگاه ملی و فراملی او کوشا باشیم.
استاندار فارس شهید سپهبد قاسم سلیمانی را برگ زرینی بر تارک ایران اسلامی دانست و با اشاره به اینکه ویژگی‌های‌خاص این شهید بزرگ او را محبوب قلوب مردم کرده بود، گفت: سپهبد قاسم سلیمانی همواره به همه سلایق و آحاد مردم احترام ‌می‌گذاشت و در راه خدمت صادقانه بی‌منت گام بر‌می‌داشت که این ویژگی‌ها‌ نام او را برای همیشه جاودانه کرده است.
در ادامه این مراسم نماینده ولی‌‌فقیه در فارس گفت: غم و مصیبت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در ادامه مظلومیت‌های‌ ابدی حضرت زهرا(س)، امام حسین(ع) است. آیت‌الله لطف ‌الله دژکام در ادامه خاطر نشان کرد: با یاری پروردگار امیدواریم جزو کسانی باشیم که انتقام همه شهدا و مظلومیت‌ها را از مستکبران تاریخ بگیریم. امام جمعه شیراز با اشاره به سیلی شجاعانه سپاه به مستکبران زمانه ادامه داد: گام اول اخراج دشمنان با این حمله غیرت‌مندانه سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی‌ها‌آغاز شد و این حرکت شجاعانه حاوی این پیام است که آمریکا چاره‌ای ‌جز خروج از منطقه ندارد. وی افزود: مستکبران زمانه باید متوجه شوند که با ریخته شدن خون سردار مقاومت دیگر جایی برای جولان آنها در منطقه ما باقی نمانده و همراه با آمریکا شاهد برچیدن رژیم غاصب صهیونیستی هم از منطقه خواهیم بود. نماینده ولی‌فقیه در فارس خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها‌ پس از جنگ دوم جهانی که دنیا را قسمت کردند و به غارت بردند به مرور وارث جنایات انگلیس و فرانسه  در منطقه ما شدند و همه امکانات مردم منطقه غرب آسیا را طی این سال‌های در اختیار داشته و آنها را به یغما بردند.آیت‌الله دژکام با تحسین عملکرد شهردار و شورای شهر شیراز در راستای قدردانی و ماندگاری مقام شامخ سردار شهید گفت: پروژه کوهسار مهدی(عج) که به نام شهید سپهبد سلیمانی نامگذاری شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به انحاء مختلف باید یاد و خاطره شهدا را  در جامعه زنده نگه داشت.
در ادامه این مراسم شهردار شیراز با اشاره به موقعیت قرارگیری بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی گفت: این بزرگراه در منطقه کوهسار مهدی (عج) به طول ۱۰ کیلومتر واقع شده است و میدان جام جم را به کمربندی جوادیه متصل‌ می‌کند