[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

آیت‌الله دستغیب: مجمع خیرین سلامت در کنار دانشگاه علوم پزشکی شیرازاست، روزنامه شیراز نوین

در نخستین دیدار و نشست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، بر جذب نیک‌اندیشان و تلاش برای ارتقای خدمات‌رسانی به مردم تأکید شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس هیئت امنای مجمع خیرین تأمین سلامت فارس در این نشست با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ابراز امیدواری کرد تا از شفاعت ایشان در دنیا و آخرت بهره‌مند شویم و همه ادامه دهنده راه این بانوی نمونه اسلام باشیم. آیت الله «سیدعلی اصغر دستغیب» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سردار رشید اسلام و ایران، سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» و همراهان و هم‌رزمان شهید، به ترسیم ابعاد شخصت الهی و مردمی این شهید بزرگوار پرداخت و تعالی روح و درجه ایشان را نزد پروردگار، خواستار شد. او با بیان دو اصل اساسی که سبب برکات، دوام، پایداری و رو به رشد بودن تعالی خدمات نیک‌اندیشان به مردم‌ می‌شود، گفت: نخست اینکه لازم است در تمام بنیادها و مؤسسه‌هایی که برای اقدام‌های‌ نیک‌اندیشانه بنا‌ می‌شوند، افرادی عهده‌دار مسئولیت شوند که پاکیزگی در همه ابعاد داشته‌باشند، زیرا با اقدام نیک به نتایج مطلوب‌ می‌رسیم.  آیت‌الله دستغیب در توضیح اصل دوم نیز افزود: آنچه منافع مردم در آن باشد، پایدار‌می‌ماند، رحمت خداوند برای همه افراد جامعه با هر ایده و عقایدی وجود دارد و در این راستا مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز باید برای ارتقای سلامت و منافع عمومی مردم تلاش کند. او با اشاره به موقعیت، جایگاه، اعتمادسازی، رویه و رویکرد این مجمع بدون وابستگی به ارگان دولتی یا جناح خاص و مراجع سیاسی گفت: مجمع خیرین تأمین سلامت فارس به صورت آزادانه و مستقل در کنار دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسوولان ارشد اجرایی استان و عموم مردم قرار دارد.
با جدیت و هرگونه حمایت در کنار نیک‌اندیشان عرصه سلامت هستیم 
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) و سردار رشید اسلام و ایران، سپهبد شهید «قاسم سلیمانی»، گفت: اگر در کشور امنیت و آرامش داریم همه مدیون رشادت‌های‌شهیدان و سردارانی همچون حاج «قاسم سلیمانی» هستیم.  دکتر «مهرزاد لطفی» با تشکر از آیت‌الله دستغیب برای نفس حضورشان به عنوان پدر معنوی مجمع خیرین تأمین سلامت فارس و اعتباری که به مجمع با هدف رفع نیازهای مردم بخشیده‌اند، افزود: با حضور سودمند آیت‌الله دستغیب و اقدام‌هایشان در راستای سلامت جامعه، چالش‌های‌بسیاری از مسیر خدمات‌رسانی به مردم رفع شده است. دکتر لطفی با تقدیر از عزم و پیگیری جدی دکتر «محمدهادی ایمانیه» نایب‌رئیس هیئت مدیره و هیئت امنای مجمع خیرین تأمین سلامت فارس و تلاش دکتر «محمود تابنده» رئیس هیئت مدیره در این مجمع، عنوان کرد: اگر کمک اعضا و نیکوکاران نبود، نتیجه‌ای ‌به بار نمی‌نشست و در این شرایط نقش نیک‌اندیشان در عرصه سلامت بسیار مؤثر است. او با اعلام اینکه در راستای سلامت مردم، دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور به مراجعان هفت استان مجاور نیز خدمات‌رسانی‌می‌کند، افزود: ۳۰ درصد از مراجعان در بخش خصوصی و دولتی از بیماران خارج از استان فارس بوده و مسئولان دانشگاه تلاش‌می‌کنند تا اعتبارات متناسب با خدمات‌دهی استان را جذب کنیم.  سرپرست دانشگاه با اعلام افتخار برای شرکت در نشست مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، ادامه داد: با جدیت و هر گونه حمایت در کنار نیک‌اندیشان عرصه سلامت هستیم و پیگیری موارد مطرح شده در این نشست را در اولویت کار خود قرار می‌دهیم.
دکتر لطفی با اشاره به اینکه حدود ۱۱ هزار نخبه کشور در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشغول به تحصیل هستند، اعلام کرد: با توجه به اصل مهم بنیاد خانواده و ترویج ازدواج و ساماندهی جوانان، این دانشجویان نیاز به خوابگاه و امکانات رفاهی دارند که خوابگاه متأهلی از ضروریات این دانشجویان است. او از مجمع خیرین تأمین سلامت فارس دعوت کرد نخستین نشست هیئت مدیره این مجمع در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شود. نایب رئیس هیئت مدیره و هیئت امنای مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز در این نشست با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) و سردار رشید اسلام و ایران، سپهبد شهید «قاسم سلیمانی»، از اقدام شجاعانه سپاه پاسداران در برابر مستکبران تقدیر کرد.
دکتر «محمدهادی ایمانیه» با تقدیر از فعالیت‌های‌دکتر «علی‌بهادر» رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، انتصاب شایسته دکتر «مهرزاد لطفی» سرپرست دانشگاه را تبریک گفت.
او با بیان اینکه نه تنها حوزه سلامت، بلکه تمام بخش‌ها‌ نیاز به مشارکت نیک‌اندیشان دارد، گفت: یکی از وظایف اصلی مسئولان ارشد استانی، به ویژه استانداران، جلب کمک نیکوکاران در راستای آبادسازی کشور است. تکمیل مراکز در حال ساخت دانشگاه، ساخت خوابگاه‌های‌متأهلی برای دانشجویان، هماهنگی برای رسیدگی به بیماران خاص و حمایت مسئولان دانشگاه از نیک‌اندیشان، از دیگر موضوعاتی بود که دکتر ایمانیه در این نشست بیان کرد. او با اعلام اینکه این مجمع در کنار دیگر حوزه‌های‌مهم دانشگاه به فعالیت خود ادامه‌می‌دهد، از حضرت آیت الله «سیدعلی اصغر دستغیب» برای حمایت و مشارکت در این مجمع تقدیر کرد.
عضویت ۲۵۰۰ نیک‌اندیش در مجمع خیرین تأمین سلامت فارس
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس با ارایه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات این مجمع در سه ماه گذشته، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ نیک اندیش، عضو مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس هستند.
دکتر «علی اکبر رامجردی» این افراد را فارغ از جایگاه و خالصانه عنوان کردو با بیان اینکه مهم‌ترین رُکن این مجمع را کمیته حقوقی است و در شهرستان‌های ‌استان، ۳۰ کمیته مسئولیت رسیدگی به خدمات سلامت را به ‌عهده دارند، افزود: دو هزار و ۲۴۰ تفاهم نامه به ارزش هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال به همت نیک‌اندیشان حوزه سلامت فارس به انعقاد رسیده است.  او با اشاره به اینکه ساخت مراکز بهداشتی و درمانی، تهیه تجهیزات پزشکی، حمایت از بیماران نیازمند و دیگر اقدامات عرصه سلامت از جمله فعالیت‌‌های‌خیرین تأمین سلامت فارس است، افزود: در سال‌های‌اخیر ۳۱۰ پروژه عمرانی احداث و بیش از سه‌هزار تخت به مراکز درمانی استان به همت نیک‌اندیشان عرصه سلامت به مجموعه بهداشت و درمان فارس افزوده شد. دکتر رامجردی، شیراز را الگوی کشور در ایجاد مجمع خیرین سلامت معرفی کرد و گفت: به همت نیک‌اندیشان عرصه سلامت فارس، نوزده اقامتگاه همراه بیمار با اسکان ۱۰۰ هزار نفر در شب و ۱۰۸ پایگاه اورژانس، ۶ مرکز آموزشی و ۱۰۸ مرکز درمانی احداث شده است، همچنین این مجمع در حال حاضر، بیش از ۳۰ طرح عمرانی در حال احداث دارد که در آینده‌ای ‌نزدیک، برخی از آن‌ها ‌به بهره‌برداری ‌می‌رسد.  مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های‌دکتر «علی بهادر» رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز را ایجاد و تشکیل دبیرخانه بیمارستان خیریه کشور عنوان کرد و بر توجه ویژه مسئولان از جمله استانداران بر حمایت از نیک‌اندیشان عرصه سلامت تأکید کرد. او با اشاره به حمایت نیکوکاران و استادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از صندوق حمایت از دانشجویان در سال‌های‌اخیر که با همت برخی از استادان و نیک‌اندیشان عرصه سلامت راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: نیک‌اندیشان ماهانه به صورت مستمر به این صندوق و دانشجویان دانشگاه کمک ‌می‌کنند.
اهدای مبلغ یک میلیارد ریالی به صندوق قرض‌الحسنه حمایت از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
یکی از اعضای اصلی مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) و سردار رشید اسلام و ایران، شهید سپهبد «قاسم سلیمانی»، گفت: با مجاهدت‌ها ‌و تلاش شهیدان، اسلام پیروز واقعی است.  دکتر«محمدرضا پنجه‌شاهین» با بیان اینکه دانشجویان آینده‌سازان این جامعه هستند، گزارشی درباره فعالیت‌های‌صندوق قرض الحسنه حمایت از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارایه داد و هدف از تشکیل این صندوق را حفظ کرامت دانشجویان عنوان کرد.
او اعلام کرد: مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا کنون به صورت وام قرض‌الحسنه و کمک هزینه بلاعوض به دانشجویان پرداخت شده که از نیکوکاران برای حمایت از این صندوق دعوت ‌می‌شود. دکتر پنجه‌شاهین همچنین از کمک یک میلیارد ریالی دو نیکوکار عرصه سلامت به صندوق حمایت از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی