[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

سومین جشنواره جهانی شادی و نشاط آی‌مت ، روزنامه شیراز نوین

ایران و فارس برای نخستین بار میزبان جشنواره جهانی شادی و نشاط آی‌مت در جزیره کیش می‌شود. مدیرعامل مؤسسه آموزشی و فرهنگی عصر طلایی رشد کودک (عطرک) با تسلیت ایام شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و دهه فاطمیه گفت: سومین جشنواره جهانی شادی و نشاط آی‌مت 26 و 27 دی ماه امسال با حضور مسئولان کشوری، استانی و مقامات عالی مرتبه در جزیره کیش  برگزار خواهد شد. مسعود زاده باقری  با بیان این که این جشنواره با حضور 20 کشور دنیا برگزار خواهد شد اضافه کرد: روسیه، کانادا، مالزی، غنا و امارات از جمله کشور‌های شرکت کننده در این  جشنواره جهانی هستند. او با اشاره به اهمیت این موضوع که پایلت و زادگاه آی مت استان فارس است، افزود: فارس به عنوان میزبان اصلی این جشنواره جهانی در کیش حضور به عمل خواهد آورد.
 جامعه ای موفق و توانمند با مغزهای تکامل یافته
مدیر عامل مؤسسه آموزشی و فرهنگی عطرک با بیان هدف این جشنواره برای کودکان اظهار کرد: یکی از اهداف این جشنواره  در ابتدا دور هم جمع کردن کودکان برای شادی و نشاط در یک محیط بسیار جذاب و سرگرم کننده است. همچنین هدف دیگر فراموش کردن آگاهی‌های خود و همراه شدن با ناآگاهی‌های کودکان خواهد بود تا بتوانیم آینده ای بهتر برای کودکانمان رقم زنیم. 
 کودکان برکات زندگی ما هستند 
او بیان کرد: کودکان 3 تا 7 سال  یک برش خاصی از جمعیت جامعه محسوب می‌شوند که خواست‌ها و نیاز‌های مخصوص به خود را دارند و باید در این رنج سنی از آنها حمایت‌های لازم شود. زاده باقری تصریح کرد: هزار کودک در این جشنواره شرکت کرده اند که از این تعداد 100 نفر کودک از کشور‌های مختلف نیز حضور دارند. همچنین از بین تعداد نفرات شرکت کننده 108 کودک توانمندتر نیز استعدادیابی خواهند شد. مدیر عامل مؤسسه آموزشی و فرهنگی عطرک ادامه داد: کودکان را دور هم جمع می‌کنیم تا بتوانیم از حقوق آنها دفاع و هم اینکه با خیلی از مسائل در دنیای امروزی آشنا کنیم. زاده باقری افزود: در حاشیه این جشنواره برای کودکان برنامه‌های تفریحی، شاد و پرنشاط نیز در نظر گرفته شده است. همچنین دعوت از هنرمندان حوزه کودک همچون عمو‌های فیتیله ای و سایر هنرمندان دیگر در کنار کودکان از برنامه‌های دیگر این جشنواره است. او با اشاره به این که جشنواره در دو بخش برگزار می‌شود، اضافه کرد: بخش اول، بخش علمی‌ جشنواره و بخش دوم شامل موضوعات شادی و نشاط کودکان خواهد بود. زاده باقری با بیان به اینکه کودکان از کشور‌ها و استان‌های  مختلف شرکت کرده‌اند، افزود: کودکان در سه گروه مقدماتی، میانی و پیشرفته در کنار هم قرار می‌گیرند که توانمندی‌های آن‌ها را با روش بازی و سرگرمی ‌محک می‌زنیم و تمام کودکان برنده هستند و بازنده نداریم. همچنین به همه کودکان مدال، کاپ و کیف‌هایی با جوایز نفیس اهدا خواهد شد. 
حمایت‌های معنوی ارگان‌های مختلف
 مسعود زاده باقری ضمن حمایت‌های ارگان‌ها گفت: ارگان‌های مختلفی از جمله سازمان بهزیستی کشور، وزارت آموزش و پرورش، استانداری فارس و همچنین اداره کل بهزیستی فارس و آموزش و پرورش فارس برای این مؤسسه آموزشی و فرهنگی حمایت‌هایی به عمل آورده‌اند. همچنین روز 27 دی ماه از 9 صبح تا اذان ظهر مراسم اختتامیه و جشن پایانی با حضور مسئولان کشوری، استانی و مقامات عالی مرتبه برگزار خواهد شد. زاده باقری بیان کرد: با توجه به یکسان بودن آموزش و محتوا  در سراسر جهان هر ساله مسابقاتی تحت عنوان مسابقات و جشنواره جهانی شادی و نشاط آی‌مت برگزار می‌شود که در این مراسم نیز از مسئولان تقدیر و تشکر به عمل می‌آید. گفتنی است 26 دی ماه در جزیره کیش نشست خبری با حضور پرفسور دینو وونگ بنیان‌گذار مؤسسه یو سی اینترنشنال انجام خواهد شد. 
آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقا و تقویت مهارت‌های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... بر پایه بازی و سرگرمی ‌برای کودکان است. مؤسسه عصر طلایی رشد کودک یک سیستم جهانی تحت آموزش مفاهیم پایه ریاضیات (آی مت) را ترویج می‌کند که مفاهیم پایه ریاضیات را در قالب بازی، سرگرمی ‌و نمایش خلاق به کودکان 3-7سال در یک محیط شاد و غنی آموزش می‌دهد تا کودکان این رنج سنی را با مهارت‌های زندگی آشنا سازد. همچنین رسالت اصلی این مؤسسه بر این پایه متمرکز است که مهارت‌های شناختی رشد کودک را افزایش  و کودکان عزیز را برای ورود به دوران رسمی ‌آموزش آماده کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی