[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۰
  • دوره جدید

مقصران سقوط هواپیما عزل شوند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برخورد قانونی با خاطیان، استعفا و عزل مسئولان مربوطه، کمترین خواسته‌ای است که می‌تواند موجب تسکین آلام و عواطف جریحه‌دار شدۀ خانواده‌های عزاداران در سقوط هواپیمای اوکراینی شود.
هومان پارسا در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تسلیت حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی که بسیاری از خانواده‌های ایرانی و اتباع تعدادی از کشورهای خارجی را داغدار کرد، گفت: بهتر بود به شعور و اعتماد عمومی مردم احترام گذاشته می‌شد و همان روز علت بروز این سانحه دلخراش، با صداقت و صراحت به همگان اعلام می‌شد.
رئیس کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویر احمد ادامه داد: نوع عملکرد و سیاست عدم پذیرش حقیقت باعث می‌شود گاهی مواضع اتخاذی درست، دقیق و معقول نباشد که ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی گویای این مدعاست.
پارسا خاطرنشان کرد: به ناچار و تحت فشارهای بین‌المللی حقیقت ماجرای این سقوط با مردم در میان گذاشته شد و این نوع برخورد باعث شد  که علاوه بر بی‌اعتمادی مردم به مسئولان اعتماد جهانیان به فرهنگ ایران و ایرانی خدشه‌دار شود و مردم احساس حقارت کنند. نقش رسانه ملی نیز در اطلاع‌رسانی‌های نادرست تأسف‌بار بود و در این حادثه ضربه‌ای که از ایجاد بی‌اعتمادی و عدم صداقت به احساسات و عواطف مردم زده شده، کمتر از عوارض مستقیم این حادثه دلخراش نیست.
رئیس کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویر احمد خاطرنشان کرد: پس از اعلام نظر اصلی ماجرای سقوط هواپیما از سوی کارشناسان، دولت باید همه خسارات مادی و معنوی حاصل از این حادثه را جبران کند، هرچند که جان باختن تعدادی از هموطنان و اتباع دیگر کشورها که در پی سهل انگاری‌ها حادث شد، قابل‌جبران نیست.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی