[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۰
  • دوره جدید

تأکید بر آموزه‌های‌مهندسی در اجرای طرح‌های‌عمرانی ، روزنامه شیراز نوین

نشست هماهنگی دفاتر فنی بنیاد مسکن شهرستان شیراز با حضور کارشناسان این دفاتر در محل بنیاد مسکن شهرستان شیراز تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان فارس، در جلسه بررسی وضعیت دفاتر فنی شهرستان شیراز در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز، مهندس جعفری معاون فنی و اجرای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز بر دقت کلیه کارشناسان دفاتر فنی فعال در سطح شهرستان شیراز و لزوم نظارت عالی در اجرای طرح‌ها‌ی توسعه روستایی تأکید کرد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه رعایت ضوابط فنی و مهندسی بر سرعت اجرای کار اولویت دارد، گفت: ما همیشه تأکید داریم که هیچگاه رعایت الزامات مهندسی نباید فدای سرعت کار شود، استحکام پروژه و دقت در نظارت خط قرمز در اجرای طرح‌های‌فنی و مهندسی در بنیاد مسکن است.
مسعود صف‌شکن رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان و نظارت عالی در زمینه استحکام بنا و رعایت الزامات مهندسی را موجب اجرای آبرومندانه یک پروژه دانست و گفت: خوشبختانه در اکثر قریب به اتفاق حوادث بزرگ که در کشور رخ داده است طرح‌های‌بنیاد مسکن به لحاظ استحکام سازه در امان بوده و کوچکترین خللی بر این طرح‌ها‌ وارد نشده است.
صف‌شکن با اشاره به برخی از قوانین و  مقررات ملی ساختمان و نظامات اداری،گفت: تأکید در اجرا و نظارت بر پروژه‌های‌فنی این است که  تمامی طرح و نقشه‌ها پس از کنترل توسط کارشناسان و ناظران دفاتر فنی به مرحله اجرا در آید و عدول از این امرپذیرفته نیست.
مهندس صف شکن همچنین با ارائه آماری از اجرای طرح‌های‌توسعه و بیان اینکه اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی در بسیاری از مناطق روستایی تحول اساسی دراین مناطق ایجاد کرده است، گفت: از سال 87 تا کنون 9 هزار و 787 فقره تسهیلات مقاوم سازی از طریق بانکها به متقاضیان دراین شهرستان پرداخت شده است  همه این طرح‌ها ‌تحت مدیریت و نظارت ناظران فنی به نتیجه رسیده است.
وی همچنین با تأکید بر نظارت قطعی و رعایت آموزه‌های‌مهندسی بر ساخت و سازها گفت: نظارت بر ساخت 9 هزار و 655 واحد مسکونی ساخته شده در مناطق روستایی شهرستان شیراز از کارکرد‌های‌ قابل توجه در این حوزه است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی