[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

تقویت اقتصاد با رویکرد کارآفرینی ، روزنامه شیراز نوین

اولین رویداد ملی شتاب با موضوع فالوده شیرازی و دسرهای سنتی به همت دانشگاه علمی و کاربردی استان فارس در شیراز برگزار شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، نخستین رویداد ملی شتاب با موضوع فالوده شیرازی و دسرهای سنتی به همت دانشگاه علمی و کاربردی استان فارس و با همراهی مسئولان، اساتید، دانشجویان و دست‌اندرکاران اصناف در دانشگاه علمی و کاربردی شیراز برگزار شد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان فارس در این رویداد ملی، یکی از مشکلات جامعه امروز را مسائل اقتصادی و اشتغال دانست و گفت: باید تلاش کرد با ایجاد مکان‌ها و برگزاری رویدادها به ایده‌پردازی و حل مشکلات موجود کمک کرد. دکتر حبیب دانش‌منش با اشاره به سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی در برگزاری رویدادهای شتاب در کل کشور، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از دانشگاه‌های‌نسل سوم، تقویت اقتصاد و کارآفرینی را یکی از اهداف اصلی خود قرار داده و  براساس پتانسیل بومی و سنتی در هر استان اقدام به برگزاری رویدادهای شتاب کرده است. وی گفت: تا پایان سال توسط مراکز آموزش علمی وکاربردی تحت نظارت واحد فارس ۱۰رویداد برگزار خواهد شد. دانش‌منش افزود: دانشگاه علمی‌وکاربردی فارس با برگزاری این رویداد که با همکاری شرکت‌ها و صنوف فعال این استان انجام شد، تلاش کرد با ورود به بخشی از اقتصاد و کسب و کار سنتی و شناخته شده استان از ایده‌های نوآورانه و خلاقانه دانشجویان و ایده‌پردازان حمایت کرده و گامی برای توسعه اقتصاد بومی بردارد.
رئیس اداره حمایت از فعالیت‌های‌پژوهشی و فناوری واحد استانی فارس نیز گفت: هدف اصلی برگزاری رویداد ملی شتاب با موضوع فالوده این است که تولید این محصول به سمت علمی شدن پیش برود.
دکتر رجبی افزود: علی‌رغم اینکه در کل کشور فالوده را به عنوان فالوده شیرازی می‌شناسند و این محصول در شیراز قدمت صد ساله دارد، اما اقدامات انجام شده در تولید این محصول بومی منجر به ثروت آفرینی و کسب و کاری برای کمک به کاهش مشکل بیکاری نشده است.
رجبی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی وکاربردی استان فارس در کنار صنعت و شرکت‌های فعال در این زمینه به دنبال بررسی و جمع‌آوری ایده‌های مرتبط با فرمولاسیون، تولید، بسته‌بندی و نحوه عرضه فالوده شیرازی برای نوآوری در تولید و عرضه در بازارهای جهانی است تا با برندسازی این محصول منجر به ثروت برای استان و کشور و کمک به رفع معضل بیکاری شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی