[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

توسعه و ترمیم معابر روستای رحیم‌آباد ، روزنامه شیراز نوین

طرح توسعه و ترمیم معابر روستای رحیم‌آباد از توابه بخش شیبکوه شهرستان فسا با بهره‌گیری از اعتبارات قیر رایگان کلید خورد، با اجرای این طرح بخش قابل توجهی از جمعیت روستایی دراین منطقه در راستای محرومیت‌زدایی از سهم عادلانه در توسعه روستایی بهره‌مند شدند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس محمد جابری انصاری مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا با بیان اینکه طرح توسعه و ترمیم معابر روستای رحیم‌آباد شهرستان فسا گامی در جهت محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی است اظهار داشت: این طرح به مساحت 3 هزار و 100 متر مربع شامل اجرای بیس و آسفالت معابر است.
وی با تأکید بر اینکه اعطای سهم عادلانه در توسعه روستایی یک حق و مطالبه عمومی است، گفت: اجرای طرح‌های‌توسعه معابر ضمن آنکه به ماندگاری روستاییان در مناطق روستایی کمک‌ می‌کند از مهاجرت‌های‌ناخواسته از این مناطق نیز ‌می‌کاهد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا در ادامه با ارائه گزارشی از اجرای طرح‌های‌توسعه دراین شهرستان  و  با تأکید بر اینکه توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی موجب ایجاد تحول در چهره مناطق محروم روستاها شده است، گفت: در سالی که گذشت 221 واحد روستایی با استفاده از تسهیلات اعطایی طرح مقاوم‌سازی را اجرا کردند. جابری انصاری اضافه کرد: تعداد طرح‌های‌ هادی اجراء شده در سال 1397با اعتباری بالغ بر12میلیارد 280 میلیون ریال و درسطح زیرسازی26هزار 300 مترمربع، آسفالت 18هزار 830مترمربع، تک لبه575 متر، کانیو575 متر، انجام شده و تعداد 3 عددپارک روستایی نیز در روستاهای شهرستان ایجاد شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان فسا افزود: دراین سال کلیه روستاهای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی شده‌اند  و بازنگری طرح هادی روستای محمودآبادسفلی نیز آغاز شد. به گفته وی 19 روستای شهرستان نیز طرح  آسفالت ازمحل قیریارانه‌ای ‌را در دست اجرا دارند. وی تعداد زمین واگذارشده روستایی در سال 1397جهت تأمین مسکن جوانان فاقدمسکن را 40 قطعه اعلام کرد و گفت: تعداد قطعات واگذاری احراز تصرف منازل مسکونی واقع در اراضی ملی درسال 1397 حدود 318 قطعه بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی