[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

با توقف بارش‌ها، هوا سردتر‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به اتمام بارندگی تا ساعات پایانی امشب در این استان، از سردتر شدن هوا طی روزهای آینده خبر داد.
رحیم آزادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به خروج سامانه بارشی کنونی طی ساعات پایانی شنبه شب از آسمان فارس، گفت: سامانه بارشی کنونی از شامگاه چهارشنبه ۱۸ دی وارد فارس شده و ساعات پایانی دیشب ۲۱ دی از این استان خارج شد.
او با یادآوری اینکه بارندگی به شکل پراکنده در قالب بارش باران و برف، در نقاط مختلف فارس طی ساعات باقیمانده، ادامه خواهد داشت، گفت: این سامانه در نقاط مرتفع به شکل برف بود و شهرهای بوانات و اردکان بیشترین میزان بارش برف ناشی از فعالیت این سامانه را تجربه کردند.
آزادی با اشاره به اینکه هنوز در شهرستان‌های اقلید، اردکان و شمال غرب شیراز شاهد بارش برف هستیم، گفت: طی ساعات آتی شهرستان‌های اردکان و بوانات بارش برف را خواهند داشت اما این بارش‌ها در اکثر نقاط رگباری و پراکنده است. این مقام مسئول بیشترین میزان بارش برف را مربوط به شهرستان بوانات با ۲۰ و سپیدان با ۱۹‌سانتیمتر دانست و گفت: شهرستان‌های اردکان، جهرم و فیروزآباد به ترتیب با ۴۱٫۴، ۳۳٫۴ و ۳۰ میلیمتر، بیشترین بارش باران را به خود اختصاص دادند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: خنج تنها شهرستان استان فارس است که هیچ بارشی در آن ثبت نشد. آزادی ضمن اعلام اینکه نیروهای امدادی، راهداری و خدمات‌رسان برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از بارش‌ها همچنان در آماده‌باش هستند، گفت: با توجه به افزایش برودت در روزهای آتی، کشاورزان و باغداران برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات تمهیدات لازم را در دستور کار قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی