[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

رئیس نظام مهندسی کشاورزی فارس: پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌های کشاورزی رایگان می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس اعلام کرد که تعرفه مربوط به صدور پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌ها اعم از موافقت اصولی، تأسیس و توسعه شامل ۵۰ درصد تعرفه‌های اعلامی از وزارت جهاد کشاورزی است و برای شهرک‌های کشاورزی(کل شهرک)مشمول هیچ گونه تعرفه‌ای نبوده و بصورت رایگان انجام می‌شود.
محمدباقر میری یکشنبه ۲۲ دی در جمع خبرنگاران تأکید کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید متناسب با شرایط کنونی و تغییر جهت از کشاورزی سنتی به نوین از طریق اشاعه دانش روز به عرصه‌های کشاورزی در سطح روستاها و شهرستان‌ها با تشکیل مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی میسر می‌شود.
او ادامه داد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی خود در صدور مجوز احداث، توسعه و بهره‌برداری شهرک‌های کشاورزی و افزایش کارآمدی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در تلاش است که فناوری‌های نوین را به بخش انتقال دهد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس همچنین به نظام صدور مجوز مراکز خدمات غیردولتی اشاره و اضافه کرد: این مراکز با دارا بودن نیروی فنی و متخصص در بخش‌های کشاورزی، منابع طبیعی، گیاهان دارویی، مکانیزاسیون، شیلات، دامپروری، آزمایشگاه، بازرگانی، فضای سبز، عرضه نهاده‌های کشاورزی و صدور مجوزها در واحد تولیدی قادر به ارائه خدمات فنی مهندسی است.
میری با استناد به تفاهم‌نامه بین شهرک‌های کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای ایجاد ارتباط فنی و مهندسی بین کارشناسان و بهره‌برداران، گفت: آسان‌سازی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و تسهیل در صدور مجوزها سبب توسعه شهرک‌های کشاورزی با مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شده است.
او معرفی اعضای حقیقی و حقوقی سازمان که دارای رتبه و صلاحیت در امور نظارت، مشاوره، پیمانکاری و مهندسی سازه به متقاضیان برای عقد قرار داد برای شروع عملیات ساخت واحد تولیدی را از وظایف دیگر سازمان نظام مهندسی کشاورزی عنوان کرد.
میری خاطرنشان کرد: در اجرای واگذاری امور تصدی‌گری به بخش غیردولتی، مدیران بخش کشاورزی دولتی ملزم به حمایت و توسعه مراکز خدمات غیردولتی در سطح استان و انعقاد  قرار داد و ارجاع کار به این مراکز هستند.
او عنوان کرد: با افتتاح ۴۳ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سطح استان فارس بستر مناسب جهت ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان این بخش میسر شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی