[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

توسعه پارک‌های علم‌وفناوری در گرو تعامل با مسئولان و ذی‌نفعان است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفترسیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعامل پارک‌ها با مسئولان ذی‌ربط را یکی از عوامل مهم ایجاد ساختارهای توسعه پارک‌های علم و فناوری عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کشمیری، ظهر یکشنبه در نشست تخصصی بررسی مشکلات شرکت‌های نوبنیان و پیگیری اجرای قوانین حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری استان فارس اظهار داشت: تعامل پارک‌های علم و فناوری با همه ذی‌نفعان پارک کلیدی‌ترین عنصر پیشرفت پارک‌های علم و فناوری است.
وی گفت: این تعامل باید بین شرکت‌های حاضر در پارک علم و فناوری و مجموعه‌های پژوهشی و در سطح منطقه‌ای ایجاد شود و همه شرکت‌ها به طور جدی در توسعه پارک‌های علم و فناوری مشارکت کنند.
کشمیری بیان کرد: پارک‌های علم و فناوری یک مجموعه منطقه‌ای هستند و باید این نکته را مدنظر قرار داد که در بحث محتوایی وگره‌گشایی مشکلات این پارک‌ها، همه سازمان‌ها تعامل متقابل داشته‌باشند. رئیس پارک علم و فناوری استان فارس نیز در این نشست از اجرای طرح دره‌های فناوری در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح می‌توانیم به گسترش اکوسیستم فناوری استان فارس کمک کنیم. امین رضا ذوالقدر در مورد این طرح گفت: اجرای این طرح از ویژگی‌های خاصی برخوردار است، جریان نیرو انسانی خلاق و حضور اساتید دانشگاه از ویژگی‌های خاص این ناحیه است و در اجرای این طرح و تعامل نیروی انسانی و هدایت این نیرو توسط اساتید بستر مناسب برای مشارکت همه فعالان فناوری مهیا می‌شود. وی گفت: با مشارکت اساتید و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانیم در آن ناحیه متمرکز و یک اکوسیستم متمرکز در آن ناحیه ایجاد کنیم.
ذوالقدر بیان کرد: ما باید از دانش فارغ التحصیلان استفاده کنیم و در این زمینه نیاز به حمایت‌های استانی و شتاب‌دهنده‌ها داریم و باید گفت که در اجرای این طرح جای شرکت‌ها بسیاری خالی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی