[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

افزایش اعتبارات برای دانش‌آموزان استثنایی، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور گفت: تلاش ‌می‌کنیم اعتبارات آموزش و پرورش در حوزه استثنایی کشور به 500 میلیارد ریال افزایش یابد. دکتر سیدجواد حسینی در حاشیه بازدید از اولین مرکز جامع مشاوره و توانبخشی دانش‌آموزان استثنایی کشور در شیراز گفت: این مرکز به لحاظ مکان استقرار و خدمات در سطح عالی و استانداری است که ‌می‌تواند به عنوان یک مرکز الگو برای ساخت این گونه مراکز در سطح کشور مطرح شود.
وی در حاشیه بازدید از مرکز جامع مشاوره و توانبخشی مجید راهبی شیراز، گفت: این مرکز از اولین و جامع‌ترین مراکز در ابعاد خدمات مشاوره و راهنمایی به خانواده‌ها‌ و دانش‌آموزان، بازی درمانی، تمرین درمانی، فیزیوتراپی و دندانپزشکی است. معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور افزود: این مرکز به لحاظ مکان استقرار و خدمات در سطح عالی و استانداردی است که ‌می‌تواند به عنوان یک مرکز الگویی برای ساخت این گونه مراکز در سطح کشور مطرح شود.
 این مقام مسئول گفت: امروز در شیراز حدود 600 میلیون تومان در بخش ایاب و ذهاب و توانبخشی کمک‌ می‌کنیم و تلاش‌می‌کنیم  بتوانیم اعتبارات آموزش و پرورش در حوزه استثنایی کشور را 500 میلیارد ریال افزایش دهیم. وی بااشاره به اینکه تهیه تجهیزات جدید باعث ایجاد دنیای متفاوتی پیش روی دانش‌آموزان استثنایی خواهد شد، گفت: دستگاه هوشمندی که برای نابینایان طراحی شده حدود 23 میلیون تومان به ازاء هر نفر هزینه دارد که برای بیش از 2000 نابینای مرکز 46 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور افزود: اگر هزینه این دستگاه هوشمند مخصوص نابینایان از بخش دولتی و خیرین تأمین شود بر اساس نظریه امتداد، امتداد چشم نابینایان خواهد شد که یک دنیای کاملاً روشنی را برایشان تصویر می‌کند که آنها توان‌شان را کامل ‌می‌توانند به منصه‌ظهور برسانند.
حسینی با اشاره به نهضت بریل‌آموزی و زبان اشاره گفت: اینها ابزاری هستند که در امتداد کمبود نیازهای دانش‌آموزان با نیاز ویژه‌ می‌توانند جبران‌کننده باشند که ما در این مسیر داریم گام برمی‌داریم. 
شایان ذکر است این مرکز در آینده‌ای‌نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید. 
همچنین بر اساس این گزارش معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی وعده دادند که اعتبارات دانش‌آموزان استثنایی به 500‌میلیارد ریال افزایش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی