[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

طرح یکپارچه‌سازی فروش بلیت آغاز به کار کرد، روزنامه شیراز نوین

طرح یکپارچه‌سازی فروش بلیت در راستای هوشمندسازی پایانه‌های مسافر در پایانه شهید کاراندیش شیراز به صورت رسمی آغاز به کار کرد
با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استان فارس و شهر شیراز طرح یکپارچه‌سازی فروش بلیت در راستای هوشمندسازی پایانه‌های مسافر در پایانه شهید کاراندیش به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس، مهندس سیاهپور با اشاره به قرار گرفتن استان فارس در میان سه استان برگزیده در بحث پشتیبانی، تعامل و جابجایی زوار در اربعین حسینی تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل برون شهری اتفاقات خوبی رقم خورده که خط سیر یکی از این موارد‌ می‌باشد.
این مقام مسئول از کاهش تصادفادت جاده ای که در اثر مواردی نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز بوده از طریق سامانه سپه‌تن خبر داد.
وی با اشاره به پایانه کاراندیش که به عنوان یکی از بهترین پایانه‌های‌کشور طبق نظر سازمان راهداری ‌می‌باشد، اظهار داشت: علاوه بر هوشمندی در طول سفر، قسمتی از هوشمندی نیز در مبدا و مقصد که پایانه‌ها ‌می باشند، باید اعمال شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس درمورد مزایای طرح یکپارچه‌سازی فروش بلیت در پایانه‌های‌مسافربری اذعان داشت: ضمن افزایش اجرای عدالت درحق شرکت‌های‌ مسافربری، مراجعه مردم به دفاتر کاهش خواهد یافت و بی‌احترامی و دست دلالان کوتاه خواهد شد. وی با بیان اینکه این طرح به صورت آزمایشی از 10 روز قبل در پایانه شهید کاراندیش آغاز شده، گفت: در این طرح اطلاعاتی از سفر و امکاناتی که به مسافر در طول آن ارائه ‌می‌شود، داده خواهد شد و به تدریج نواقص آن را برطرف باید کرد.
وی فروش اینترنتی بلیت را که از دوسه سال قبل آغاز شده، طرحی مطلوب دانست و اضافه کرد: با فروش اینترنتی بلیت دیگر نیاز به حضور مسافران در پایانه‌ها‌ نخواهد بود و خدمات بهتری ‌می‌توان به مردم ارائه داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس از نیاز به هوشمندسازی سایر قسمت‌های‌حمل و نقل نظیر مدیریت انبار و توشه، مدیریت مالی، گزارش‌دهی و... گفت و افزود: در فازهای بعدی که کار بسیار گسترده‌تر خواهد بود، به همکاری وهمراهی تمامی ارگان‌ها‌ و نهادها نیاز داریم.
وی در پایان سخنانش از کاهش میزان تصادفات درون و برون شهری به ویژه شهر شیراز در طی دو سه سال گذشته علی‌رغم افزایش تصادفات در سطح کشور خبر داد.
در ادامه این مراسم نواب قائدی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز درمورد رویکرد شورای پنجم شهر شیراز در حوزه حمل و نقل تصریح کرد: تکریم مردم، توسعه و سهولت بیشتر در ارائه خدمات یکی از رویکردهای ما در شورای شهر شیراز از ابتدای شروع فعالیت‌مان بوده است.
وی ورودی‌های ‌هر شهر را معرف آن شهر دانست و اظهار داشت: از ظاهر ورودی‌ها تا نحوه برخورد با مسافرین باید در حد شأن شهر شیراز باشد و مسافران مورد تکریم و احترام قرار گیرند.
عضو شورای شهر شیراز با اشاره به اهمیت خصوصی‌سازی عنوان کرد: ما در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز طرحی به منظور خصوصی‌سازی پایانه‌ها ‌آماده کرده‌ایم که امیدواریم به افزایش کیفیت خدمات به مردم منتهی شود.
وی با پیشنهاد ساخت پایانه‌های‌غیرمتمرکز و همچنین ساخت پایانه‌های‌چندمنظوره اظهار داشت: در بسیاری از کشورها مدهای مختلف حمل و نقل در یک پایانه متمرکز شده که‌ می‌تواند به افزاایش کیفیت خدمات ارائه شده به مردم منجر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی