[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس: خانواده‌های‌ تحت‌پوشش بهزیستی با حقوق خود آشنا شوند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس دبیر این ستاد در جمع شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل بهزیستی استان فارس گفت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی اینکه نسبت به گناه نفرت داشته‌باشیم ولی نسبت به گناهکار محبت داشته‌باشیم اگر به غیر از این باشد اصلاً در دین تعریف نشده است. چرا؟ چون حضرت علی (ع)‌ می‌فرمایند: امر به معروف و نهی از منکر برای دانا کردن مردم آمده است، نه برای اینکه کرامت انسانی را پایین بیاورد. آدمی که دانا شد قطعاً کرامتش نیز بالا‌ می‌رود.
مهدوی گفت: در نگاه اول همانطور که گفتیم سیاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس این است که نسبت به گناه نفرت ولی نسبت به گناهکار محبت داشته‌باشیم همان طور که در اسلام آمده است. چون اگر محبت و مهربانی وجود نداشته‌باشد امر به معروف و نهی از منکر ما خصمانه‌ می‌شود و از مدار لین بودن خارج می‌گردد. به جز پدر و مادر که امر به معروف و نهی از منکرشان نیز مهربانانه است به غیر از آن کسی را نمی‌توانیم بگوییم.
سلیمان مهدوی خاطر نشان کرد: برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر نیاز به کار فرهنگی است ولی اجرای امر به معروف و نهی از منکر خودش ایجاد فرهنگ‌می‌کند و بیانگر فرهنگ اصیل اسلامی در وجوب و درون یک انسان است. امر به معروف و نهی از منکر یعنی مسئولیت‌پذیری اجتماعی، یعنی در قبال یکدیگر مسئول باشیم. 
 وی ادامه داد: ما عادت کرده‌ایم به جای اینکه استادمحور باشیم مسئول‌محور هستیم. یکی از معروفاتی که لازم است در بهزیستی انجام شود این است که خانواده‌های ‌تحت‌پوشش با قانون آشنا شوند. حقشان بدانند تا بگیرند. شما با شورای امر به معروف و نهی از منکر خیلی کارها‌ می‌توانید انجام دهید. نظارت مردمی را افزایش دهید. سامانه‌ای ‌برای ارسال گزارشات مردمی بگذارید. ما آمده‌ایم به شما بگوییم که به دنبال کرامت انسانی و تعالی بخشیدن به اجتماع هستیم. همه ما در مقابل یکدیگر مسئول هستیم. بایستی باید و نباید‌ها‌را اجرا کنیم و هم متذکر شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی