[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اتمام عملیات آجر فرش باغ نشاط لارستان تا پایان سال ۹۸، روزنامه شیراز نوین

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان لارستان از اتمام پروژه آجر فرش حیاط باغ نشاط این شهرستان  تا پایان سال 98 و مهیا شدن این مکان تاریخی برای استقبال از گردشگران و مسافرین نوروزی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس، سیما علویه با اشاره به مرمت باغ نشاط لارستان از سال 1385 تا کنون اظهار داشت: « در فازهای مختلف این طرح مرمتی،  زیر زمین - اتاق‌ها ‌و حمام این بنای تاریخی مرمت و پشت بام آن نیز به سبک سنتی کاهگل و اندود شده است.»
او ادامه داد: « پروژه آجرفرش حیاط  باغ نشاط طی دو سال گذشته در دست اقدام بوده است و  ابتدا عملیات خاک‌برداری حیاط با اعتبار 3 میلیارد ریال در سال گذشته انجام شد و در سال جاری نیز عملیات آجر فرش حیاط با اعتبار 3 میلیارد و پانصد میلیون ریال آغاز شد و تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.» 
مسئول اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان لارستان با اشاره به استقبال گردشگران و به ویژه میهمانان نوروزی از این اثر ملی اضافه کرد: «این پروژه تا قبل از اتمام سال 98 تکمیل و آماده میزبانی از مسافران و گردشگران خواهد بود. »
علویه در پایان اظهار تصریح کرد: با مشارکت و تخصیص اعتبار دیگر دستگاه‌های‌اجرایی شهرستان، پروژه روشنایی و ساماندهی فضای سبز باغ نشاط نیز در دستور کار قرار گیرد.
گفتنی است،  عمارت باغ نشاط لار یک از بناهای معروف شهر لار است که تاریخ آن به سال 1156 یعنی دوره نادرشاه افشار برمی‌گردد. این عمارت در تاریخ 13/5/1353 و به شماره 973 در فهرست میراث ملی ایران قرار گرفته است و تحت حفاظت و صیانت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس ‌می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی