[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

گام آخر: ارژن می‌ماند، روزنامه شیراز نوین

تیم فوتسال ارژن شیراز برای بقا در لیگ برتر مردان کشور بازی مهمی ‌در هفته پایانی این لیگ دارد و باید برای بقا گام بردارد. هفته پایانی رقابت‌های فوتسال لیگ برتر مردان کشور در حالی برگزار می‌شود که تنها نماینده فارس در لیگ برتر باید برای ماندن به مصاف ملی حفاری اهواز برود. دیدار این دو تیم یکشنبه بیست و دوم دی ۹۸  ساعت ۱۷ در سالن شهید ابوالفتحی شیراز برگزار می‌شود.
تیم ارژن چند سالی است که از مشکلات مالی رنج می‌برد و در این سال‌ها هم برای ماندن در لیگ برتر حضور یافته است و از ابتدای شروع این فصل از لیگ هم تمایل به شرکت در آن نداشت و در آخرین لحظه تصمیم به ماندن گرفت. حفظ سهمیه فارس برای شاگردان حمیدرضا کمالی، سرمربی تیم ارژن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که اگر سقوط کند قطعاً دیگر نامی ‌از این تیم باقی نخواهد ماند. به نظر نمی‌رسد مسئولان این باشگاه که کارخانه لبینات ارژن حامی ‌آنهاست در صورت سقوط، دیگر میل و رغبتی برای حضور در دسته یک داشته باشند.
اما بازیکنان تیم ارژن همیشه نشان داده‌اند که مردان روزهای سخت هستند و می‌توانند از این آزمون سربلند بیرون آیند؛ اگر چه حریف سرسختی همچون ملی حفاری اهواز دارند که خیالشان از بابت ماندن در لیگ برتر راحت است.
آنچه برای تیم ارژن اهمیت دارد، این است که در این بازی حساس، احساسی بازی نکند و بی‌گدار به آب نزند، چرا که در صورت بازنده شدن، کار سختی خواهد داشت.
منطقی بازی کردن باید در دستور کار بازیکنان تیم ارژن قرار بگیرد؛ چرا که در صورت تحقق این امر به راحتی می‌تواند به یک پیروزی حیاتی دست یابد و کاری هم به نتایج دیگر حریفان نداشته باشد.
این تیم برای بازی مقابل تیم ملی حفاری تمام بازیکنان خود را در اختیار دارد و این امر نقطه قوتی برای این تیم محسوب می‌شود تا با همه توان برای حفظ سهمیه فارس به میدان بروند.
ارژن شیراز، آذرخش بندرعباس و اهورای بهبهان سه تیمی‌ هستند که در هفته آخر در خطر سقوط قرار دارند و کار شاهین کرمانشاه برای سقوط تقریباً تمام شده است. اگرچه این تیم یک بازی عقب افتاده با مس صدرنشین دارد و روی کاغذ یک شانس دارد که بماند؛ اما آنچه مسلم است از بین تیم‌های ارژن، آذرخش بندرعباس و اهورا بهبهان یک تیم نیز باید با لیگ برتر خدا حافظی کند.
اهورای بهبهان در هفته آخر با فرش آرا مشهد که در رده سوم است در خانه دیدار می‌کند که این بازی برای بهبهانی‌ها بسیار سخت است، آذرخش بندرعباس هم در کرج با تیم مقاومت این شهر بازی دارد که کرجی‌ها هم خیالشان از بابت بقا راحت است.
در صورتی که تیم‌های بهبهان و بندرعباس مقابل حریفانشان متوقف شوند، آن‌گاه تیم ارژن با یک تساوی هم سهمیه‌اش را در لیگ برتر حفظ می‌کند و امکان دارد این معادلات هم به هم بخورد؛ چرا که هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. هم اینک که کار ارژن برای بقا به اما و اگر کشیده شده، باید تمام تمرکز خود را روی بازی با اهوازی‌ها بگذارند و نیم نگاهی هم به شهرهای بهبهان و کرج داشته باشند. باید منتظر ماند و دید کدام یک از این سه تیم در لیگ برتر می‌مانند. به نظر می‌رسد شانس شیرازی‌ها برای بقا بیشتر باشد؛ اما این دلیل نمی‌شود که بی‌گدار به آب بزنند و احساسی بازی کنند. تیم ارژن بیش از هر زمانی نیاز به حمایت تماشاگران شیرازی دارد تا عرصه را بر حریفشان سخت کند و در پایان هم به جای جشن قهرمانی، جشن بقا بگیرد.  
برنامه بازی‌های امروز
سوهان محمد سیمای قم - شهروند ساری
ستارگان ورامین - سن ایچ ساوه
مقاومت البرز - آذرخش بندرعباس
اهورا بهبهان - فرش آرا مشهد
ارژن شیراز - حفاری اهواز
گیتی پسند اصفهان - مس سونگون
شاهین کرمانشاه -‌ هایپر شاهین شهر.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی