[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

سیستان در وضعیت قرمز ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در مورد آخرین وضعیت کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش ایسنا، ارجمندی در مورد آخرین وضعیت مناطق سیل زده و کمک نیروهای امدادی گفت: تیم‌های امدادی و گروه‌های جهادی سپاه وارد مناطق سیل زده شده‌اند و این در حالی است که اولین محموله کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز وارد مناطق سیل‌زده شده است.
رئیس مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان با بیان این‌که ۶۵ گروه جهادی در قالب ۳۵۰۰ نفر از طرف سازمان بسیج وارد مناطق سیل‌زده شدند، اظهار کرد: در حال حاضر یک فروند بالگرد از کرمان به مناطق سیل‌زده اعزام شد ودیروز در بخش امداد هوایی این بالگرد مورد استفاده قرار گرفت.
ارجمندی با بیان این‌که محموله چادرهای هلال‌احمر در حال بارگیری در هواپیما هستند، ادامه داد: محموله‌های امدادی از زنجان، تهران، استان خراسان و غیره در حال بارگیری است.
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: یه سامانه بارشی کم دامنه از اواخر امروز سه‌شنبه مناطق جنوبی استان را فرا ‌می‌گیرد.
علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره 45 این اداره کل اظهار کرد: فعالیت این سامانه بیشتر بر روی دریای عمان است اما برخی نواحی ساحلی و ارتفاعات جنوب غربی را نیز تحت‌تأثیر قرار‌می‌دهد.
وی با بیان اینکه رگبار باران در این مناطق سبب جاری شدن روان آب ‌می‌شود، افزود: با توجه به مواج شدن هم زمان دریا توصیه ‌می‌شود از تردد شناورهای کوچک صیادی و تفریحی به دریا خودداری شود و بالگردهای امدادی در مناطق سیل‌زده جوانب احتیاط را رعایت کنند.
 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیل‌زدگان واقع شده در مناطق جنوبی استان با توجه به حجم بالای بارش‌ها، وقوع سیلاب، زیر آب رفتن خانه‌های روستایی و اراضی کشاورزی و بی‌خانمان شدن خانوارها به حمایت ملی برای جبران خسارت‌ها نیاز دارند.
احمدعلی موهبتی، یکشنبه شب در بازدید از مناطق سیل زده چابهار و نقاط جنوبی سیستان و بلوچستان افزود: به بالگرد، قایق، مواد غذایی، آب و لوازم بهداشتی و کمک‌های امدادی نیاز است که برحسب پیگیری‌ها استان‌های ‌معین و ستاد مدیریت بحران کشوردیروز پای کار آمدند.
موهبتی ادامه داد: حجم خسارت وارده به منازل، اراضی کشاورزی، تأسیسات،  زیرساخت‌ها‌ و راه‌های ‌ارتباطی بسیار بالاست. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی