[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

کمک ۳ میلیاردی به بازماندگان ومصدومان حادثه کرمان ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد: جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان مشمول بیمه نبودند. 
رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که شرکت‌های بیمه‌ای تعهدی برای پوشش بیمه‌ای مراسم تشییع در کرمان نداشتند اما طی مذاکرات انجام شده، بیمه ایران سه میلیارد تومان را به عنوان هدیه به افراد فوتی و مصدومی پرداخت خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، در جریان مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان حدود ۶۰ نفر از هموطنان به دلیل ازدحام جمعیت جان باختند و در حالی بحث‌هایی در رابطه با بیمه این افراد مطرح بود که روزگذشته غلامرضا سلیمانی - رئیس کل بیمه مرکزی - در نشستی خبری درباره این‌که صنعت بیمه چگونه خسارت مربوط به این افراد را پرداخت می‌کند و آیا مکلف به این امر است؟ توضیح داد: در این مراسم تعهدی از سوی شرکت‌های بیمه وجود نداشت و در این شرایط پرداختی هم برای آنها الزامی نیست.
وی اظهار کرد: اما با توافق انجام شده، قرار است سه‌میلیارد تومان از سوی بیمه ایران به عنوان کمک به افراد فوتی و مصدومان بدون  این‌که حق بیمه‌ای از آنها دریافت شده باشد، پرداخت شود.
خبر دیگری که رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست اعلام کرد به ایجاد صندوق بین حوادث طبیعی اختصاص داشت.
به گفته سلیمانی، طرح ایجاد این صندوق بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی برای بررسی به شورای نگهبان رفت که ایراداتی به آن وارد بود، اما این ایرادات در حال بررسی و اصلاح است و احتمالاً با نهایی شدن آن تا قبل از پایان سال‌جاری به بیمه مرکزی ابلاغ و از سال آینده اجرایی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی