[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

کار شرکت‌های دانش‌بنیان‌ را دشوار نکنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان این که قانون شرکت‌های دانش‌بنیان باید از فرآیند دانش‌بنیان حمایت کند، گفت: باید بدانیم مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور چیست و تصمیمی نگیریم که کار را برای آنان دشوارتر کند، بلکه ضروری است حمایت‌های لازم را از آنها داشته‌باشیم.
به گزارش ایسنا، دکتر برومند در حاشیه آیین تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری فارس و در نشست تخصصی پیگیری اجرای قوانین حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان که در پارک علم و فناوری فارس برگزار شد، گفت: با توجه به نیاز کشور به خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان باید راهکاری اساسی برای برون‌رفت این شرکت‌ها از مشکلات پیش رو ارائه شود.
وی تصریح کرد: باید بدانیم مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور چیست و تصمیمی نگیریم که کار را برای آنان دشوارتر کند، بلکه ضروری است حمایت‌های لازم را از آنها داشته‌باشیم.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تصریح کرد: قانون شرکت‌های دانش‌بنیان باید از فرآیند دانش‌بنیان حمایت کند و در بحث ارزیابی این شرکت‌ها ضروری است روش کار تغییر کند و به سمت روش‌های مؤثر در دنیا برویم که این امر نیازمند زمان است.
دکتربرومند با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه اشتغال می‌توانند مؤثر باشند، گفت: شرکت‌های بزرگی در کشور موجود است که نمی‌توانند به راحتی وارد بازار شوند؛ در حالی که این شرکت‌ها قابلیت بازسازی دارند و باید مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری می‌توانند به مثابه زنجیره راه‌اندازی شرکت‌های بزرگ باشند و از این طریق اتفاقات بزرگی را در کشور رقم زنند.
دکتر امین رضا ذوالقدر، رئیس پارک علم و فناوری فارس نیز در این نشست به راه‌اندازی ناحیه نوآوری و فناوری فارس در دانشگاه شیراز اشاره کرد و گفت: امروز با مفاهیمی مانند استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها مواجه هستیم؛ از این رو نیاز است که به سمت ناحیه نوآوری و فناوری حرکت کنیم و زنجیره فناوری را شکل دهیم.
وی افزود: برای استادانی که در ناحیه نوآوری و فناوری، دانش‌آموختگان را حمایت کنند به عنوان خیرین علمی، کارت صادر می‌کنیم و تمام فعالان عرصه فناوری در این ناحیه درگیر فعالیت خواهند شد که این خود باعث همگرایی و رشد می‌شود.
دکتر ذوالقدر ادامه داد: حیف است که از دانش فارغ‌التحصیلان استفاده نکنیم و برای این کار نیاز است که شتاب دهنده‌های مختلفی در ناحیه نوآوری و فناوری مستقر شوند.
رئیس پارک علم و فناوری فارس تصریح کرد: از مدیران استان فارس درخواست حمایت داریم؛ زیرا ناحیه نوآوری و فناوری، حرکت مثبتی در توسعه این استان خواهد بود.
دکتر ذوالقدر افزود: شرکت‌هایی که در حوزه پشتیبانی، بازاریابی و مدیریت با خلاء مواجه هستند، نیازمند است ناحیه نوآوری و فناوری به آنان کمک کند تا از قابلیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به خوبی استفاده شود.
در پایان این مراسم که رؤسای دانشگاه‌ها، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان فارس و مدیران عامل شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس نیز حضور داشتند، ضمن معرفی دکتر ذوالقدر به عنوان رئیس پارک علم و فناوری فارس، از دکتر مُر، رئیس پیشین پارک تقدیر شد.
بر اساس اعلام وزارت علوم، در این مراسم همچنین از  اسماعیلی، خیر و مدیرعامل یکی از بنیادهای کشور  که ساخت اولین و بزرگ‌ترین مرکز رشد خیرساز کشور در شهر لار توسط این بنیاد در حال ساخت است، تقدیر به‌عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی