[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

شورای شهر شیراز شیوه‌ پیگیری مشکلات شهروندان در مناطق و سازمان‌های شهرداری را اعلام کرد، روزنامه شیراز نوین

شورای اسلامی شهر شیراز با صدور اطلاعیه‌ای راه‌های پیگیری مشکلات شهروندان شیراز در مناطق یازده‌گانه و همچنین سازمان‌های اصلی شهرداری را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سید عبدالرزاق موسوی با اذعان به اینکه بسیاری از شهروندان در مراجعه‌های خود در حوزه‌های مختلف شورا و شهرداری دچار سردرگمی می‌شوند، گفت: به دلیل برخی نارسایی‌های ساختاری در پاسخگویی مسئولان و دستگاه‌های مختلف به مردم، بسیاری از شهروندان از اینکه برای پیگیری مشکلات شخصی یا عمومی خود به کدام بخش از نهادهای مدیریت شهری مراجعه کنند، بی‌اطلاع هستند.
رئیس شورای شهر شیراز با تأکید بر اهمیت جایگاه دستگاه‌های خدمات‌رسان به‌ویژه در کلان‌شهرها؛ تصریح کرد: اشکال موجود در نظام پاسخگویی به شهروندان، هم باعث اتلاف وقت و نارضایتی مراجعین می‌شود و هم اتلاف وقت و توان کارمندان دستگاه‌های خدمات‌رسان که این موضوع ضرورت اصلاح رابطه‌ی شهروندان با دستگاه‌های خدمات‌رسان را نشان می‌دهد.
موسوی با اشاره به تلاش‌های شورای پنجم شیراز به منظور تکریم ارباب‌رجوع و پاسخگوکردن دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری، گفت: علاوه بر دستگاه شهرداری، ارتباط شهروندان با نمایندگان خود در شورای شهر نیز نیاز به اصلاح و اطلاع‌رسانی بیشتری دارد که ما بنا داریم با اطلاع‌رسانی مسیرهای پیگیری، وضعیت پاسخگویی اعضای شورا و شهرداری شیراز به شهروندان را بهبود ببخشیم.
رئیس شورای شهر تأکید کرد: اعضای شورا، نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر هستند و بر اساس وظیفه ذاتی شورای شهر در نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد شهرداری، تمامی اعضا خود را موظف به پاسخگویی سریع و دقیق به شهروندان می‌دانند.
بر پایه این گزارش، در اطلاعیه‌ای که روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، شهروندان شیراز می‌توانند مشکلات خود را در مناطق یازده‌گانه و همچنین سازمان‌ها و ادارات اصلی شهرداری شیراز از طریق اعضای شورای شهر و بر اساس فهرست اعلام شده به شرح زیر، پیگیری کنند؛
الف. ناظرین مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز:
منطقه یک: لیلا دودمان
منطقه 2: ابراهیم صبوری
منطقه 3: سید احمدرضا دستغیب
منطقه 4: احمد تنوری
منطقه 5: نوذر امامی
منطقه 6: نواب قائدی
منطقه 7: قاسم مقیمی
منطقه 8: سولماز دهقانی
منطقه 9: سینا بنی‌زمانی
منطقه 10: علی ناصری
منطقه 11: سعید نظری
ب. ناظرین سازمان‌های شهرداری شیراز:
آتش‌نشانی و خدمات ایمنی: علی ناصری
حمل و نقل بار: سید عبدالرزاق موسوی
حمل و نقل ریلی: ابراهیم صبوری
حمل و نقل مسافر درون‌شهری: نواب قائدی
ساماندهی میادین و مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی: لیلا دودمان
سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی: قاسم مقیمی
سیما، منظر و فضای سبز شهری: سولماز دهقانی
عمران و بازآفرینی فضاهای شهری: نوذر امامی
فرهنگی، اجتماعی و ورزشی: احمد تنوری
فناوری اطلاعات و ارتباطات: سینا بنی‌زمانی
مدیریت آرامستان‌ها: ابراهیم صبوری
مدیریت پسماند: سعید نظری
گفتنی است شماره‌تلفن 37368501 نیز برای‌ارتباط تلفنی شهروندان‌با اعضای‌شورای اسلامی‌شهر وهمچنین وب‌سایت www.shorashiraz.ir به منظور ثبت و پیگیری درخواست‌های شهروندان اعلام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی