[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

تلاش عنصر اصلی بازآفرینی شهری است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل راه و شهرسازی فارس در جلسه ستاد باز آفرینی استان گفت: برای تحقق اهداف و برنامه‌های‌هدف باز‌آفرینی که در برنامه توسعه پنجم و ششم کشور آمده باید فرهنگ‌سازی و تلاش مضاعفی داشته‌باشیم.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی در چهارمین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری استان فارس که به ریاست معاون عمرانی استانداری فارس برگزار شد، افزود: طبق برنامه پنجم و ششم توسعه کشور باید تا پایان برنامه 2700 محله در کشور طی 10 سال باز آفرینی شود که سهم هر سال 270 محله در کشور‌ می‌باشد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: در استان فارس 7 شهر و 16 محله مورد هدف باز آفرینی قرار گرفته‌اند.
وی خاطر نشان ساخت: در استان فارس 4 هزار هکتار بافت فرسوده داریم که 1800 هکتار آن مربوط به کلان شهر شیراز است و از این مقدار 360 هکتار مربوط به بافت تاریخی شیراز‌می‌باشد. در ادامه جلسه که با حضور دستگاه‌های زیر مجموعه ستاد استانی و بازآفرینی شهری به دبیری اداره کل راه و شهرسازی فارس برگزار گردید، دستور کار جلسه قرائت شد و شهرداری شیراز و آبفا شیراز در خصوص اقداماتشان در محله‌های ‌هدف بازآفرینی توضیحاتی ارائه دادند. شایان ذکر است که معاون امور عمرانی استانداری فارس نیز در جهت تسریع پروژه‌های ‌باز‌آفرینی که در دست اجرا‌ می‌باشند دستوراتی صادر کرد و بر سرعت کار تأکید نمود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی