[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

بهروان: باید لیگ یک را ۱۶ تیمی ‌کنیم، روزنامه شیراز نوین


غلامرضا بهروان، مشاور سازمان لیگ می‌گوید در آینده باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که سهمیه صعود به لیگ برتر 2.5 تیم شود یا تعداد تیم‌های حاضر در لیگ یک 16 تیم شود.  او در این باره می‌گوید: در گذشته همه اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ با افزایش سهمیه صعود از لیگ یک به لیگ برتر به 2.5 تیم راضی بودند، جز یکی از اعضای هیئت رئیسه. در نهایت هم طرح برای تصویب به فدراسیون فوتبال نرفت. برای رعایت عدالت یا باید سهمیه صعود از لیگ یک به لیگ برتر 2.5 تیم شود یا تعداد تیم‌های حاضر در لیگ یک به 16 تیم کاهش یابد. اکنون درلیگ برتر 16 تیم حضور دارند که چهار تیم به لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کنند؛ اما در لیگ یک 18 تیم حضور دارند و تنها دو تیم به لیگ برتر صعود می‌کنند و باید برای تیم‌های دسته اولی هم انگیزه ایجاد کرد. این موضوع در گذشته سبب شده در هفته‌های پایانی برخی از تیم‌ها بی انگیزه شوند و این در نتایجی هم که ثبت شده دخلیل بوده است. 
مشاور سازمان لیگ ادامه داد: طبیعتاً اعضای هیئت رئیسه در مقام تصمیم‌گیری باید به منافع ملی و فراباشگاهی فکر کنند و تصمیماتی که اتخاذ می‌شود به سود فوتبال باشد. البته اگر سهمیه صعود از دسته اول به لیگ برتر افزایش پیدا نکند، باید در یک پروسه زمانی تعداد تیم‌های دسته اولی را به عدد 16 تیم رساند تا عدالت بین لیگ برتر و لیگ یک رعایت شود. 
غلامرضا بهروان در خصوص اینکه در صورت اتخاذ این تصمیم چه زمانی اجرا می‌شود، گفت: اگر قرار به تغییر قانون است الان باید در مورد آن تصمیم‌گیری شود. البته الان هم دیر است؛ اما اجرای هر تغییری در آیین نامه برگزاری بازی‌ها باید در ابتدای فصل به تیم‌ها ابلاغ شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی