[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

این تیم دیگر روح ندارد!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: چه بر سر این تیم آمد؟ تیمی‌ که در هفته‌های پایانی نیم فصل نخست یکی از بهترین تیم‌های مسابقات بود، در این یک ماه گذشته چه اتفاقی برایش افتاده که نه امتیاز می‌گیرد و نه حتی گلی محض دلخوشی هوادارانش می‌زند؟
قشقایی عصر دیروز دومین بازی خود را هم بدون حضور مربی کاربلد و بومی‌اش واگذار کرد. مهدی فروردین دلایل جدایی‌اش را این‌طور عنوان کرده بود: ما در فصول گذشته مشکلات مالی شدیدتر از این داشتیم؛ اما مشکل ما مشکل مالی نیست، بلکه یکی از دلایل مهم استعفای من تبعیض قائل شدن مدیران باشگاه از لحاظ پرداختی‌ها در بین بازیکنان است. این مسئله در آینده سبب می‌شود اختلافاتی را در تیم و بین بازیکنان ایجاد کند و از لحاظ روحی و روانی نیز هم روی ما و هم روی بازیکنان تأثیر گذاشته و سبب شده برخی بازیکنان بی‌انگیزه در تمرینات حاضر شوند. اصول اخلاقی من این را ایجاب می‌کند که وقتی می‌بینم مدیر یک مجموعه بین بازیکنانش تبعیض قائل می‌شود، نمی‌توانم این مسئله را تحمل کنم. هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات از سوی مدیران باشگاه نمی‌بینم و هر روز نیز بر مشکلاتمان افزوده می‌شود.
در سوی مقابل، نجف‌پور مالک باشگاه می‌گوید مسئله رفتن فروردین برایش مبهم است و دلیل قانع کننده‌ای برایش پیدا نمی‌کند.
اما هر چه هست، این وسط فقط قشقایی و هوادارانش لطمه می‌خورند. تیم آنها هفته گذشته مقابل مس کرمان یک بر صفر شکست خورد و دیروز هم در حافظیه مغلوب نماینده بی‌اسم و رسم ساوه شد. هدایت قشقایی را رشید طهماسبی بر عهده داشت و این نفرات در ترکیب اصلی این تیم حضور داشتند: مسلم حق‌شناس، آرش زارع، علی آزادمنش، پوریا زارع، حسین صادقی، علیرضا لشکری، محمدجواد عباسی، علی حسامی، سعید زارع، مرتضی سنجانکی و علیرضا قنبری.
در همان دقیقه دوم مسابقه بود که خروج عجیب مسلم حق‌شناس منجر به گل اول خوشه طلایی شد. پس از این گل، قشقایی موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای روی دروازه حریف ایجاد کرد که مهم‌ترین موقعیت، ضربه آزاد زیبای محمدجواد عباسی بود که به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. اما باز هم این خوشه طلایی بود که در دقیقه 23 با شلیک تماشایی نادر هوشیار به گل دوم رسید.
قشقایی با توجه به این دو گل عقب افتادگی، به شکل طبیعی جلو کشید و تا پایان بازی صاحب توپ و میدان بود؛ اما از آن سر و شکل خوب تیمی ‌که در نیمه دوم نیم فصل اول در تمامی ‌بازی‌ها شاهدش بودیم، خبری نبود. بحران روحی روانی در نحوه بازی بازیکنان این تیم مشهود بود و تعویض‌ها هم نتوانست تغییری در این وضعیت ایجاد کند. در نهایت، قشقایی دومین بازی بدون امتیاز و بدون گل زده را پشت سر گذاشت. آنها هفته آینده هم باید در دیداری بسیار سخت، در رفسنجان به مصاف مس صدرنشین بروند. قشقایی حالا با 19 بازی و 20 امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار گرفته و اگر این روند را ادامه دهد، دوباره به منطقه سقوط نزدیک خواهد شد. امیدواریم هرچه زودتر چاره‌ای برای برون رفت این تیم دوست داشتنی از وضعیت نابسامان فعلی اندیشیده شود.
دیروز همچنین دیدار دو تیم علم و ادب تبریز و فجر سپاسی لغو شد. بارش شدید برف و شرایط نامساعد زمین، دلیل لغو این بازی بود. حدود یک ساعت قبل از شروع بازی، مسئولان زمین در تلاش بودند شرایط را برای برگزار کردن بازی مهیا کنند؛ اما با گذشت زمان تصمیم گرفته شد این بازی با توجه به وضعیتی که وجود دارد، برگزار نشود. در صورت مهیا شدن زمین، امروز این مسابقه برگزار خواهد شد.
در سایر دیدارهای دیروز، تیم صدرنشین مس رفسنجان در اهواز با یک گل استقلال خوزستان را شکست داد تا با 39 امتیاز مقتدرانه به صدرنشینی خود ادامه دهد. اما گل ریحان رده دومی ‌در اراک به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک بر یک مقابل آلومینیوم دست پیدا نکرد و 37 امتیازی شد. نود ارومیه، تیم سوم جدول، در رشت با یک گل مغلوب سپیدرود شد و بدین ترتیب در امتیاز 35 باقی ماند. در صورتی که فجری‌ها امروز بتوانند علم و ادب شهرداری تبریز را شکست دهند، ضمن رسیدن به رتبه سوم جدول، فاصله خود را با منطقه سقوط به عدد یک کاهش می‌دهند.
دیروز همچنین تیم بادران در زمین نیروی زمینی با نتیجه جالب چهار بر یک به پیروزی رسید. سرخ‌پوشان پاکدشت با یک گل داماش گیلان را شکست داد، آرمان‌گهر سیرجان با نتیجه دو بر یک ملوان بندرانزلی را مغلوب کرد و رایکای بابل با یک گل مس کرمان را از پیش رو برداشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی